Wpis z mikrobloga

#ukraina #bartosiak
Teraz widać jak upada ta spier*olona gadka o Bartosiaku agencie USA. On mówi jasno - artykuł 5 traktatu NATO może nie zadziałać. Administracja Bidena daje ciała - ich strategia odstraszania Rosji nic nie dała. Sankcje nie stopują Putina. Na wschodnią flankę Amerykanie podrzucają nam jakichś marines i 2 patrioty. Słowem dupa i kamieni kupa, poza deklaracjami nie ma sygnałów, by NATO miało się angażować w konflikt w pełnym wymiarze. Sama kilka dni temu miałam to złudzenie, ale po dzisiejszym dniu już nie mam. Musimy liczyć tylko na siebie, bo możemy zostać postawieni w identycznej sytuacji jak Ukraina - tzn. słowa wsparcia, sprzęt, wywiad, ale poza tym radzicie sobie sami, a to, że mordują wam ciężarne kobiety, wysadzają szpitale i ostrzeliwują cywili - cóż, smuteczek.

Słowa Żeleńskiego, że teraz Ukraina walczy za naszą wolność, są brutalną prawdą. Na nich - na ukraińskich domach, blokach, ludziach, dzieciach - wytrąca się siła Rosyjskiego uderzenia, zużywa się sprzęt i wykrwawia się kacapska armia. Gdyby nie ten bufor, na którym tracą ludzi, Putin nie cofnąłby się przed przekroczeniem naszych granic. Mamy ogromne szczęście, że Ukraińcy walczą tak dzielnie i się nie poddają, bo gdyby w 5 dni podeszli pod Lwów, ryzyko wejścia do nas byłoby ogromne. Tylko dlatego, że przez ostatnie 2 tygodnie dostali tak mocno po ryju, ratuje nas przed wejściem do wojny w tej turze. Ale nie można mieć złudzeń, bo jak Ukraina przegra, to będzie też druga tura i trzecia.

Tako rzecze Bartosiak i to jest gorzka pigułka prawdy, którą trudno przełknąć.
  • 111
@kociooka: Polska jest największym partnerem Handlowym Niemiec. Jesteśmy sciśle powiązani z nimi i Unią Europejską. Handel z Polską to prawie 1/3 handlu Niemiec. Czy naprawdę uważacie, że Niemcy by nas tak zostawiły i odpuściły cały kapitał u nas zainwestowany oraz gigantyczne przychody? Zejdźmy na ziemie, światem rządzi pieniądz a obecność Polski w NATO to nie jedyna wyróżniająca nas cecha
jakichś marines i 2 patrioty.


@kociooka: czyli jak zwykle, #!$%@? się znam ale oczywiście będę się mądrzyć. Weź poczytaj najpierw a nie pisz takie kocopoły xD

Stacjonuje u nas trzon pancernej brygady, jak również grupa bojowa w Orzyszu pod flagą NATO. Przeniesiono do Polski wysunięte dowództwo amerykańskiej V Korpusu, czyli najważniejsze amerykańskie dowództwo taktyczne w Europie. W Powidzu stacjonują amerykańskie śmigłowce. Jest też eskadra samolotów F-15 i inne zdolności.

Po rosyjskiej
@kociooka: na ukraine zbierali się pół roku, jak sobie to wyobrażasz? nato ma przerzucić 30 brygad bo tak? nato ma troche inne standardy, a logistyka jest zupełnie na innym poziomie. zagrożenie jest realne, ale te 2 tygodnie pokazały jak to wygląda. wojna to nie tylko czołgi i rakiety, wojna ekonimczna trwa na pełną skalę - covid przy tym to będzie gówno. Jeśli art, 5 nie zadziała to usa zmarnuje kilkadziesiąt lat
@kociooka: #!$%@? kobieto wracaj do garów lepiej,a nie wymądrzaj się na temat NATO.
Po pierwsze Ukraina nie jest w NATO, a pomimo tego otrzymuje wsparcie wywiadowcze w czasie rzeczywistym oraz broń ofensywną na niespotykaną wcześniej skalę. Naprawdę,sojusz nie może zrobić wiele więcej oprócz otwartego włączenia się do walk z Rosją. Skoro w taki sposób angażuje się w pomoc krajowi nie będącemu członkiem paktu to nie ma podstaw sądzić,że nie zareaguje w
@kacpervfr:

a onuce na wykopie

Jestem onucą, bo jestem zdania, że trzeba się zbroić, wzmacniać armię, opracować dobry plan i liczyć przede wszystkim na siebie w starciu z Rosjanami zamiast #!$%@? w kółko o tym, że Amerykanie tu wylądują i pokonają kacapow za nas - jak wielu polskich polityków oraz obywateli sądzi? Lol, jakaż to logika zaprowadziła cię do takich pokrętnych wniosków, jestem ciekawa?