Wpis z mikrobloga

@mirasKo-Kalwario nie możesz. Zawsze zmniejsza ratę. Aczkolwiek możesz za darmo aneks podpisać, żeby Ci kredyt skrócili. Z tym, że jeśli nowa rata jest wyższa od startowej to przeliczają od nowa zdolność. Jeśli skracasz do raty startowej to bez przeliczenia. Kwestia 10 minut w banku na podpis ;) Aneks darmowy jeśli w ostatnich 60 dniach cokolwiek nadpłaciłeś.
@SeekSouls: w większości banków pierwsze trzy lata masz prowizje od spłat a te pierwsze lata bolą najbardziej. Tylko większość osób nie spłaca - mam znajomych, którzy jak mówiłem że mam kredyt na 12 lat mówili też o nadpłatach - ja za rok, może dwa kończę kredyt, a oni brali 10 lat przede mną i jeszcze ponad 10 im zostało to spłaty.
Bo np nie siedzi się na garnku u starych jak Ty zapewne


@SeekSouls: ja mieszkam sam od 19 r.ż. i nie jest to akademik, tylko własne mieszkanie. Nie wiem po co się wplątałeś w kredyt, nie mogłeś wziąć mieszkania po dziadkach? Musiałeś koniecznie się rzucić na patodeweloperke i nowe budownictwo, bo by cię wyśmiewali w pracy?
Czyli jednak jesteś debil xD Zawód: syn albo wnuczek co ma wszystko pod ryj


@SeekSouls: jestem wg ciebie głupi, bo mam więcej od ciebie? Gdzie tu zachodzi jakaś korelacja? Więcej pieniędzy oczywiście, bo wychodzi, że mieszkań ty masz więcej. Tyle że wpieprzyłeś się w kredyt. Ale jak to pierwsze mieszkanie wynajmiesz, to chyba ci sfinansuje te raty kredytu?
Co jest lepsze skrócić czas kredytu poprzez nadpłatę czy zmniejszyć rate poprzez splate kapitału. Pierwsza opcja wydaje sie byc lepsza pozostać przy niezmienionej racie ale skrócić czas kredytu. Tylko na choryzoncie kolejne podwyzki a kazde 0.5% to 100zl wiecej do raty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knight_rider: na razie zmniejszam raty, bo można to zrobić przez internet. Do skrócenia okresu kredytowania trzeba się udać do oddziału i podpisać aneks do umowy. Docelowo jednak będę uderzał w skrócenie okresu kredytowania, bo jak widzę w racie 80% odsetek i 20% kapitału to mnie nosi