Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie spokojnie na #homeoffice i dzwoni firma, dla której robiłem na zlecenie. Domyślam się, że z propozycją pracy na cały etat, więc w głowie układam jak grzecznie odmówić.
Tu gdzie jestem mi dobrze, kasa się zgadza, jest luz, jest czas na rozwój.
Nie zdążyłem nic powiedzieć i usłyszałem propozycje X+VAT na B2B, gdzie X to ponad dwa razy tyle co mam teraz brutto na UoP. No nie siedzę taki zamurowany i nie wiem co robić. Ehh klęska urodzaju

#korposwiat #pracbaza #programowanie
  • 32
@Tequr no tu dwa minusy
- nie chcę pracować na więcej niż etat, bo dziecko w domu
- w umowie jest zapis o zakazie konkurencji, ale to inna branża (domenowo), ale teraz centrala dowaliła mailem, że wszystkie dodatkowe zlecenia trzeba zgłaszać i czekać na zgodę

@bartez_94 no tu to właśnie nawet już nie rekrutacja, a gotowa oferta. Stwierdzili, że jak robiłem na zleceniu (4 miesiące na pół etatu po godzinach) to byli
@Leithain: stawki idą w górę. To co widzę teraz w finansach było nie do pomyślenia jeszcze ze 2 lata temu na taką skalę też. A wy to już całkowicie macie raj xD U mnie niestety b2b prawie nie jest możliwe. Za 2x tyle jak dalej masz tam rozwojowo to bym się nawet nie zastanawiał. U mnie jest mega dobre stanowisko i rozwój dlatego mam spore wątpliwości zmienić. Do tego 100% HO
Nie zdążyłem nic powiedzieć i usłyszałem propozycje X+VAT na B2B, gdzie X to ponad dwa razy tyle co mam teraz brutto na UoP


@Leithain: B2B będzie opłacalne, gdy X będzie ok. 15 tysięcy miesięcznie. Tyle ci wychodzi? Pamiętaj, że B2B to zasadzki związane nie tylko z płatnym urlopem i zwolnieniami lekarskimi, ale również potencjalnie z podatkami za nieruchomości, wywozem śmieci, ceną energii i innymi takimi.
Będę pytał o szczegóły, jak nie wydzielam metrów kwadratowych na działalność to chyba te podatki i opłaty nie rosną?


@Leithain: różnie ludzie opisywali swoje przeboje, jeszcze przed pandemią, przy prowadzeniu JDG z adresem w mieszkaniu. Możliwe, że już te rzeczy wyprostowano, dlatego napisałem o potencjalnych kłopotach. Z drugiej strony, wszyscy chcą więcej pieniędzy, od samorządów po dostarczycieli usług, więc należy się liczyć z takimi wrzutkami. Ale przy takim X powinieneś dać
@Leithain: klient może być w dowolnej branży, Twoja działalność będzie konkurencją. Dodatkowo możesz mieć zapisy, że nie możesz przez pewien okres czasu współpracować z kontrahentami którzy byli klientami Twojego obecnego pracodawcy
@Tequr w umowie o pracę mam wyraźnie napisane, że działalność konkurencyjna to działalność w obszarze XYZ i to co miałbym robić się nie łapie. Już robiłem dla nich zlecenie i mam maila ze zgodą od szefa HR (na Polskę) i potwierdzeniem, że to nie działalność konkurencyjna. A umowa jest z polską mini firmą, która służy tylko do zatrudniania nas.

Góra z USA teraz wprowadza swoje zasady, co do których mam wątpliwość, że
@Leithain: Weź kalkulator. Przelicz ile Ci wyjdzie na B2B z urlopem 25 dni i dodaj sobie tydzień chorobowego w razie czego. Wtedy zastanów się czy jest jakaś mniejsza kwota, za którą byś został w obecnej pracy. Tylko skoro dają Ci dwa razy tyle to pewnie nie ma większych szans.

Co do umowy o zakazie konkurencji to obowiązuje to co podpisałeś. Przeczytaj porządnie. Pewnie tam jest opcja wypowiedzenia przez pracodawcę. Pochwalisz się,