Wpis z mikrobloga

Hej - poniżej kilka podcastów (dostępnych wszędzie: Spotify, Apple Podcasts itp.), które poruszają w sposób ekspercki temat wojny na Ukrainie. Chodzi mi o przedstawienie opinii/faktów w sposób ponadpartyjny albo prezentowanie stanowiska różnych środowisk. Pewnie większość zna, ale może komuś się przyda. Jeśli macie coś dodatkowego godnego polecenia pls dodajcie.

Moje top to:
- Raport o Stanie Świata - oczywisty wybór. Dariusz Rosiak to moim zdaniem jeden z lepszych dziennikarzy w tym kraju.
- Ośrodek Studiów Wschodnich - wiodący Polski think-tank koncentrujący się na wschodzie.
- Raport miedzynarodowy - Witold Jurasz - gość był ambasadorem w Moskwie i zaprasza ekspertów od Rosji/Ukrainy. Podcast jest Onetu, ale nie doszukacie się chwalenia Niemiec, Schroedera, podejścia "antyPiS" - jest wręcz przeciwnie.
- Polityka Insight - jeden z wiodących think-tanków. Rzeczowe podejście do analizowanych tematów czasami w stylu "XYZ, a sprawa polska"

Z bardziej felietonowych
Za rubieżą
Stan po burzy - tu już niezłe polskie bagienko polityczne się często wkrada, ale IMHO Stankiewicz jest raczej obiektywnym dziennikarzem. Jeśli uważacie inaczej — chętnie posłucham.

Zagraniczne
New York Times - Daily - potrafią przeprowadzić rozmowy z ekspertami, do jakich tylko oni mają dostęp.

Jak widzicie (mimo iż uważam te wszystkie podcasty za możliwie obiektywne) - mój wybór jest lekko przesunięty w stronę liberalną. Może macie do polecenia coś z bardziej prawej strony, żeby posłuchać innej narracji?

Dzięki!

#ukraina #podcast #podcasty #raportostanieswiata #rosja #spotify #politykazagraniczna
  • 2
@jurekqwerty: Obczaj sobie American Prestige. Ostatnio mieli kilka ponad godzinnych odcinków o Ukrainie. Ogólnie podcast jest o stosunkach międzynarodowych - parafrazując: "XYZ, a sprawa amerykańska". Spodziewam się kolejnych odcinków o Ukr.