Wpis z mikrobloga

@prawiedobrze szkoda że nigdy nie ma dobrej chwili żeby mówić o tych wydarzeniach. Za komuny nie było dobrej chwili, później był względny spokój i też nie było dobrej chwili, teraz jest niepokój to tym bardziej nie ma dobrej chwili... Jakoś Żydzi nie miewają takich problemów, opowiedzą ci o holokauście i "polskich obozach śmierci" nawet przy umywalkach w publicznej toalecie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@angelika_tracz:

Wykopki 6 lat temu: minusowały kogoś kto nie chciał mówić o historii

Wykopki teraz: minusują kogoś kto chce mówić o historii

szkoda że nigdy nie ma dobrej chwili żeby mówić o tych wydarzeniach.


Zestawiłem twoje wypowiedzi. Uważam, że masz gwóźdź wbity w głowę. Już tłumaczę dlaczego:
Czepiasz się, że 6 lat temu wykopki uważały, że to dobry czas na rozmowę o historii. Nie rozumiesz dlaczego teraz to jest zły czas.
@angelika_tracz: Powiem tak: nie jest humanitarnym szarpać za ramię ofiary wojny i im mówić" Zobacz, zobacz co robiono moim przodkom 80 lat temu". Ale jeśli Ukraina wyjdzie z tego wszystkiego zwycięsko (mam nadzieję), odbuduje się i nadal będzie naciskać na kult Stefana Bandery to moim zdaniem zdobyliśmy sobie prawo do proszenia o wyjaśnienia. Niech mają kult i ulice Żeleńskiego.
@angelika_tracz: to się nazywa "Czas i miejsce". Na pogrzebie koleżanki też nie zaczniesz mówić jak to pożyczała pieniądze i nie oddawała, albo jak sypiała z każdym na imprezach.

Drugie to jest "jak się mówi i po co się mówi". Jeżeli chcemy po prostu powspominać historie i przez to nie iść do przodu to nie widzę powodu by o tym mówić Jeśli robimy to po to by grzać antyukraińskie nastroje to też
@Czesterinho: Sama postać Bandery i UPA jest po prostu obrzydliwa (pomocnicy Hitlera), więc kult tych bandytów, odmawianie ekshumacji ofiar jest skandaliczne. I nie ma nic co by usprawiedliwiało czczenie banderowców. Kult to nie jest absolutny margines, ale nie będę się tu rozpisywał, bo mnie zaatakują normiki wyzywając od onuc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blubry: spokojna twoja głowa. Ja nie będę atakował od onuc bo najważniejsze są argumenty :) Tylko chciałem przypomnieć, że zazwyczaj bohater jednego narodu to ciemiężyciel drugiego. Bandere oceniam bardzo surowo, ale jestem sobie w stanie wyobrazić czemu ukraińcy go czczą. Po prostu nie mają innych bohaterów historycznych. Dzięki Bogu teraz rodzą im się nowi. Pamiętaj również, że Finlandia czy Węgry również byli pomocnikami Hitlera. Tak samo surowo ich oceniasz?

Bandera był
@Czesterinho: Finlandii i Węgier nie oceniam tak srogo, może dlatego, że a)nie mordowali Polaków b)nie czczą nazistów, nie mają ich pomników, nie odmawiają Polakom ekshumacji bliskich zmarłych

Ukraina ma jakiś duży problem z nazizmem/banderyzmem, i nie tylko chodzi o Wołyń, lecz zbrodnie w Babim Jarze też długo przemilczano. Niedawno, 2 marca, w trakcie inwazji (sic!) wytknął im to znany żydowski tygodnik Haaretz. A tu drugi, świeży incydent. Izrael ma