Wpis z mikrobloga

Cześć Murki, czy stosujecie u siebie w domu filtry w dzbankach Brita albo jakieś inne Dafi? Chciałem wiedzieć, czy picie takiej zmiękczonej wody może mieć jakiś negatywny wpływ na zdrowie. W Internecie widzę podziały, ale w wielu miejscach można wyczytać, że dużo lepiej jest pić po prostu wodę z kranu, szczególnie że w większości Polski taka woda jest zupełnie zdatna do picia (Szczecin here). Jak to jest u Was z tym?
#brita #woda #wodamineralna #dafi #filtry #pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie
  • 19
@jestemmimas: Te filtry chronią głównie urządzenia (czajnik, ekspres do kawy) gdy masz twardą wodę. Co do zdrowia, to jeśli masz dobrą wodę w kranie i jej smak Ci nie przeszkadza, to nie ma sensu pić odfiltrowanej, poza tym po 2 tygodniach taki filtr to siedlisko grzybów. Filtr powinien pozostawać zanurzony w wodze.

W skrócie: jeśli nalewasz wodę do dzbanka i ona jest, aż biała - to docenisz filtr.
@balrog84: Ja generalnie używam od jakiegoś czasu właśnie filtra brita, ale ostatnio zaczęły do mnie dochodzić informacje, że to niekoniecznie może być dobre rozwiązanie. A jeśli chodzi o samą wodę, to w sumie nie ma u mnie znaczenia czy jest przefiltrowana czy prosto z kranu, wygląda i smakuje właściwie tak samo
@jestemmimas minusy dzbanka to to że pozbawia wodę wszystkiego, również tego dobrego. Jak taka wodę odchlorujesz (A każda woda z kranu jest oczywiście chlorowana) i sobie gdzieś wyjedziesz np na urlop, woda prawdopodobnie zazieleni się w tym dzbanku i będzie już do wyrzucenia- lub przynajmniej filtr do wymiany. Zdarza mi się pić kranówe w #szczecin i nie czuje żadnych zapachów lub smaków, ale najczęściej pije wodę z czajnika. Kamień dopóki nie niszczy