Wpis z mikrobloga

Polska to jest taki kraj, w którym bardziej niż zagrożenia agresją ze wschodu boisz się tego, że debilny rząd sam Polskę wciągnie w tę wojnę idiotycznym planem "misji pokojowej" w kraju ogarniętym wojną w sytuacji, w której nasz najpotężniejszy sojusznik, czyli USA, takiej misji nie chce. Może być tak, że jankesi powiedzą pissowcom "no jak chcecie to próbujcie, możecie na nas liczyć" a jak przyjdzie co do czego "sorry, artykuł 5 mówi tylko o obronie przed agresją, a w tym wypadku wy sami się zaangażowaliście. Damy wam sprzęt i wsparcie moralne".

#polska #wojna #rosja #ukraina #bekazpisu
  • 42
  • Odpowiedz
@banalny_tuzin: tak, rublami mi płacą za to, że martwię się o bezpieczeństwo Polski. Bidenowi też ruble płacą skoro nie chce wojny z Rosją. Typowa baba, emocje zamiast kalkulacji. Ty jesteś pewnie z tych co uznają powstanie warszawskie za wspaniały pomysł.
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: zobacz, jak nagle większość państw chwali Polskę. Klepią po pleckach, lud pisowski się cieszy, że wreszcie biedną Polskę zauważyli. G20 chcesz? A proszę.

A jak dojedzie, co do czego, to te upośledzone dziecko kopną żeby ewentualny konflikt rozegrał się na polu minowym zwanym Polską.
  • Odpowiedz
@banalny_tuzin: Ale Ty sobie zdajesz sprawę, że nawet nasi weterani z Afghanu mówią, że lepiej abyśmy nie machali szabelką, bo nasza armia przez lata zaniedbania jest w dupie (polecam wywiad na kanale fightsportu bodajże na YT) ludność jest rozbrojona, a zanim NATO nam pomoże to minie nawet tydzień, a nawet dłużej w przypadku stanów Zjednoczonych (transport broni, wojska itd) to #!$%@? nie jest wyjście do Ikei tylko #!$%@? wojna, ja wiem
  • Odpowiedz
@banalny_tuzin: Typie, żeby iść na wojnę to trzeba mieć czym walczyć. My tymczasem mamy 4 pułki sprawnych czołgów, 48 myśliwców F-16, 22 Migi i uwaga 6 śmigłowców Black Howk, a ta cała zawrotna ilość sprzętu wojskowego zarządzana jest w rosyjskim stylu przez nominatów politycznych i przez generałów wywodzących się z poprzedniego ustroju. Jakby nie liczyć, Rosjanie mają wielokrotnie większe siły, a do tego broń hipersoniczną i atomową.

Myślisz, że mając mniejsze
  • Odpowiedz
@banalny_tuzin: I jeszcze Ci coś powiem. Wiesz co zrobiono u nas z Leopardami? Wybudowano ku... garaże jakby to były zabytkowe samochody, które zyskują na wartości z wiekiem. Zgadnij, jaki będzie pierwszy cel naszego wroga w przypadku ataku na Polskę? Gdzie spadnie pierwszy Iskander? Powtarzam: w XXI wieku, w czasie gdy możliwe jest śledzenie każdego miejsca na ziemi z kosmosu, gdzie wrogi nam kraj ma możliwości balistyczne obejmujące całe nasze terytorium, my
  • Odpowiedz
Jeżeli Polska nie zrobi tego w ramach NATO tylko samodzielnie, to nie licz na żadną pomoc.


@niekibicujepilkarzom: Nie zrobi tego w ramach NATO, bo NATO to sojusz obronny.
- w tej sprawie potrzebna jest oddzielna inicjatywa państw, które się na to zgodzą.
- nawet jeśli się zgodzą, to nie zrobią tego bez zgody USA patrz to co już wyżej napisałeś
- Polska i tak jest narażona, bo jest krajem przerzutowym sprzętu
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: No co Ty? Oni to zrobili sobie samowolkę, nas do wojny chcą wizyta tam wpędzić. Nie wiemy nic, bo nie mamy wiedzieć a oni się mało nie zesraja. @JohnnyPomielony: zobaczysz co stanie się po wizycie Bidena i jakie wsparcie dadzą. Polska w tej chwili w Europie jest jedynym państwem znaczącym dla USA, które potulnie sie słucha. Co wg Ciebie znaczy machanie szabelka? Bo to jedyny widze zarzut do mnie.
  • Odpowiedz
@banalny_tuzin: Ja #!$%@? nie wierzę że muszę na to odpisywać xD i co z tego że Biden nas pogłaszcze po pleckach? Typie my nie mamy armii, nie mamy sprzętu a nasze społeczeństwo jest rozbrojone, to nie Szwajcaria że każdy ma w domu karabin czy Glocka, czym ty chcesz walczyć na tej wojnie? mamy butelkami po małpkach rzucać w ruskich? XD
  • Odpowiedz