Wpis z mikrobloga

@smakowy: 7 lat temu cały dzień szukałem sklepu gdzie wydadza mi resztę z 500 euro. Barmanka w hotelu powiedziała mi później, że to miesięczne zarobki budowlańca więc na przyszłość to lepiej iść do banku żeby nie wzbudzać podejrzeń.
Ps nie wiem jak to wygląda obecnie
  • Odpowiedz
@Flypho: to, że przeciętni Czesi wyglądają jak bezdomni o niczym nie świadczy. Pamiętaj, że jak cześć Polski była pod wpływami biednej Rosji to oni byli pod wpływami Austrii. Gospodarkę mają nowocześniejszą niż my. Polecam sprawdzić na przykład indeks ilości robotów na 10k mieszkańców kraju.
  • Odpowiedz
jak cześć Polski była pod wpływami biednej Rosji to oni byli pod wpływami Austrii


@Trust_Me_Im_Engineer: Ale argument ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Część Polski też była pod wpływami Austrii i to była najbiedniejsza część Polski znajdująca się pod zaborami. Najbiedniejszy zabór to był austriacki, był biedniejszy od rosyjskiego.
Oczywiście chodzi o Galicję, którą od Wiednia dzieliły Karpaty i to oddalenie powodowało słabą komunikację, brak inwestycji itd. Czechy zaś
  • Odpowiedz
@ktomizajalnazwy: Mają większe PKB niż PL i dłużej, małe zniszczenia wojenne, dużą akumulację majątków? Nie wiem ale wychodzi że są sporo majętniejsi.
Poza tym to mediana a nie średnia. Słowacja ma jedną z najniższych nierówności na świecie. Średnia mamy dużo lepszą - obok jest.
Czyli mamy bogate regiony np Warszawa czy Kraków. Ale małe miasta i wsie to bieda straszna. A tam jest równomiernie w całym kraju.
  • Odpowiedz
Trochę z dupy ten ranking skoro Niemcy są za Hiszpania i na poziomie Grecji xD


@pidzej11: Zobacz na te wskaźniki. Medianę Hiszpanie maja dużo wyższą a średnią dużo niższą. Niemcy są krajem większych nierówności.

@Dzidziu: Wiem i co z tego? Tutaj chodzi per capita, tylko to się dla ludzi liczy, inaczej Bangladesz jest bogatszy niż Luksemburg.
  • Odpowiedz
Trochę z dupy ten ranking skoro Niemcy są za Hiszpania i na poziomie Grecji xD


@pidzej11: Poza tym widać jedno zjawisko. Tam gdzie była wojna bogactwo jest mniejsze nawet jak ludzie więcej zarabiają. Bo bogactwo się akumuluje przez pokolenia. To nie to samo co zarobki.
  • Odpowiedz
#!$%@? widać kiedy co gdzie i pewnie nie uwzględnienie parytetu siły nabywczej. Nie jarajcie się Rumunia bo ubruttowili płace


@Nie_quatschen: W Rumunii nie było takiej II wś jak u nas. To bogactwo. Ludzie w krajach gdzie nie było wojny mają lepszą akumulację bogactwa. To widać dobrze po Hiszpanii gdzie mediana bogactwa jest dalej wyższa niż w Niemczech.
  • Odpowiedz