Wpis z mikrobloga

Fundacja Ada poraz kolejny błyszczy.
Zabrano psy Ukraince, w internecie opowiadają historię, ze wlascicielka je porzuciła - btw. Przywlaszczono sobie cudze psy + niejako pieniadze (2500 dolcow), ktore polscy hodowcy dogow niemieckich zaplacili za dostarczenie psow na strone polska.
Nie wpuscili na ZAPOWIEDZIANA kontrole inspektorow z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej BO NIE.
na marginesie PIW i inspektorzy z jego ramienia czyli leoarze weterynarii to sa jedyne osoby, ktore legalnie moga przeprowadzać takie kontrole i odbiory zwierzat.

Taguje #ukraina, bo kobieta ucieka przed wojna ze swoimi psami.

Jak tak mozna?

#weterynarz #pies #kot #psy #koty #weterynaria #wykopefekt #fundacjedlazwierzat #zwierzeta #ukraina
lisku_chytrusku - Fundacja Ada poraz kolejny błyszczy. 
Zabrano psy Ukraince, w inte...

źródło: comment_1648108034c1kDl8OfsXqJKOFlAjSfW2.jpg

Pobierz
  • 36
Jesli właścicielka z reszta psow przekroczy granice i nie uda jej sie odzyskac psow z Ady to coz...


@lisku_chytrusku: Wtedy trzeba będzie wystąpić na drogę prawną. Znając jednak przewlekłość postępowań sądowych nie wyjdzie to ani psom ani właścicielce na dobre.
Fundacja Ada budowała sobie wizerunek medialny przez lata. Nie będzie łatwo zrobić wyłom w ich sekcie.
@lisku_chytrusku: przyglądam się sprawie od początku, bo obserwowałam Adę, ale to kolejna afera z nimi. Powiedz mi jako wet, czy dogi faktycznie mają takie wystające żebra, czy ewentualnie możliwe, że w ciągu 10 dni im się tam zrobiło? Bo zapalenie spojówek to wg mnie łatwo wytłumaczyć.
@Kressska: wystające żebra - no ciężko powiedzieć, nie widząc tego. Ogólnie dogi muszą być trzymane szczupło, więc zarysowane żebra są ok; w tych warunkach (mały dostep do żarcia plus stres) mogły sięszybko pokazać
@lisku_chytrusku: oddali psy właścicielce, przy okazji sugerując, że ona sprzedała te psy (co jest podobno nieprawdą). Ona sama się pierwszy raz wypowiedziała, mówiąc, że odebranie tych zwierząt to było piekło i zrobili to tylko dla PR (nie dziwię się, że poczekała z wypowiedzią i się w pełni z nią zgadzam). Wyszło szybko z worka (ada). A kupe czasu ich obserwowałam i "podziwiałam" za pomoc :/