Wpis z mikrobloga

@Birbirgo13 Mi się właśnie chce śmiać, bo te największe tępaki ze szkoły siedzą w Austrii czy Niemczech na budowach czy magazynach i zarabiają naprawdę dobre pieniądze. Natomiast ci, którzy dobrze się uczyli, poszli na studia zarabiają po 3-5k i płaczą jak im ciężko XD
  • Odpowiedz
@Birbirgo13: Studia to coś więcej. A przynamniej te dobrze wybrane. Dużo backgroundu, pozwalającego na posiadanie dobrych „podstaw” w danej dziedzinie (pozwalających na używanie kontekstu za X lat), koneksje, networking, sporo czytania i słuchania dobrych rzeczy, łapanie doświadczenia życiowego, wiedzy. Procentuje, jeśli się ten czas odpowiednio wykorzysta. Szczególnie poświęcając ten czas na rozwój, koła naukowe, łapanie znajomości, które mogą się przydać w przyszłości i zostać na dłużej - i życiowo, i biznesowo,
  • Odpowiedz
@Birbirgo13 jezu jaki prawdziwy mem. Tylko licbaza i techbaza jest tak odklejona od rzeczywistości, że myśli że będzie kosić w życiu po 20 k. Taki ch#j. Nie w tym kraju. Ten kraj to montownia. Tutaj nie ma rozwoju. Moja znajoma po polibudzie robi za 3,5k na stanowisku sekretarki bo bardziej jej się to opłaca niż praca w zawodzie (inżynieria materiałowa). W Niemczech by kosila hajsy i byłaby conajmniej w wyższej klasie średniej
  • Odpowiedz
Dlatego uważam że studia powinny być płatne. Edukacja to ogromne koszty dla podatników a przyjdzie taki OP, zrobi studia i będzie wyjeżdżał bo mu się nie podoba. Trzeba było przed studiami wyjechać i tam studiować
  • Odpowiedz
@Birbirgo13: widocznie trafiłeś na złych kolegów i ci nie powiedzieli że jak się będziesz uczył na studiach to wyjdziesz na tym dobrze.
jak ze wszystkim, to że jesteś słaby w czymś nie przynosi znacznych korzyści.
  • Odpowiedz
Byl tam typ 15 lat stazu w tej firmie, ogromna wiedza, trzymanie za mordę wszystkich dostawców, biegły angielski i niemikecki. Ja to patrzyłem na niego z podziwem, uczyłem się od niego i myslalem, że taki to kosi z 20 koła. A potem mi w ręce wpadly pensje ludzi i okazalo sie, że mial netto na uop jakies 4700 ;)


@localoca: zauważyłam, że tacy ludzie bardzo często nie chodzą po podwyżki (o,
  • Odpowiedz
Ja nie wiem gdzie Wy tej pracy szukacie jak u mnie w pracbazie na produkcji ludzie zarabiają 3.5k brutto na początek. 2.3k to 15 lat temu po studiach owszem ale nie teraz. Chyba ze jest się dnem
  • Odpowiedz