Wpis z mikrobloga

@redorbiter: Szkoła dla jednych może być nadzieją na wyjście z biedy, a dla innych traumą do końca życia. To wszystko zależy od tak wielu czynników, że masakra. W ogóle najbardziej rozjebuje mnie, że w wieku 16/17 lat decydujesz, co chciałbyś robić do końca życia, wybierając szkołę średnią xD.
#!$%@?, ale z drugiej strony jakby to miało inaczej wyglądać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@Mikstolar: true z tym wybieraniem szkoły średniej, a jeszcze bardziej true z wybieraniem studiów, kiedy się ma gówno w głowie, a nauczyciele doradzają mając na uwadze czasy minione. Szkoda, że nie ma w szkole jednego stanowiska osoby, która byłaby takim doradcą w kwestii kariery zawodowej. Pamiętam, że w 3 klasie liceum mieliśmy zajęcia z takim gościem, który miał pełnić podobne zadanie, ale to raptem kilka spotkań
W ogóle najbardziej rozjebuje mnie, że w wieku 16/17 lat decydujesz, co chciałbyś robić do końca życia, wybierając szkołę średnią xD.


@Mikstolar: kto tak w ogole powiedział? Slyszales o rozwoju, kursach, nauce poza szkola, szkoleniach?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@redorbiter: zakończenie "przygody" z edukacją napawa mnie ulga. Podstawówka i gimnazjum dobrze wspominam nie lubiłem chodzić ale dawałem radę, nie musiałem się specjalnie uczyć a zdawałem. Można się było powyglupiac i czlowiem był młody pełen życia o nadziei. Technikum i studbaza to jak flashbacki z wojny w Wietnamie. Na samą myśl ogarnia mnien pot, serce bije i stresuje się. Za trudno, za długo, dojazdy, znajomości też były bo były. Stres przed
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@redorbiter: a już przerabianie samych lektur to rak straszny. Bardzo mnie to do książek zraziło. Ma być według klucza i prowadzącej i koniec kropka.
Moim zdaniem powinno być tak że każdy wybiera sobie książki z danej epoki albo ogólnie co chce i o nich opowiada. Jeśli dla kogoś Harry Potter to nawiązanie do wojny bałkańskiej gdzie Voldemort to Serbia a czarodzieje to Bośniacy to spoko. Ważne by się ładnie wyrażał, pełnymi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@redorbiter: pamiętaj po szkole nikt nie będzie dawał #!$%@? o jakieś dziady

@Kubeczekgoracejwody: i tak i nie. Kanon lektur się zmienia. Traktuj Dziady jak narzędziem. Nie ta książka, to inna. To jest ćwiczenie z rozumienia tekstu pisanego. Musisz nauczyć się wyciągać informację z tekstu, rozumieć co czytasz. Pracując w korpo wiele razy zetknąłem się z tym, że ludzie nie potrafią przekazać informacji w kilku zdaniach. Czy można było zrobić to
Z artystycznego punktu widzenia to "Dziady" są naprawdę świetne, ale nasz system edukacji ograniczył je jedynie do wykreślanej listy podpunktów w kluczu do oceniania matury ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@theicecold: XDDDDDDDD

W trakcie studiów wróciłem do niektórych lektur z czasów szkolnych, żeby sprawdzić, czy to przez obowiązekcczytania czy faktycznie były takie beznadziejne. Okazało się, że lubię czytać, a te lektury szkolne faktycznie były beznadziejne do bólu.

Szkoła