Wpis z mikrobloga

A teraz nie na żarty #pytaniedoeksperta i prośba o doradztwo.
W skrócie straciłem robotę w korpo, mam chwilę na odpoczynek i zastanowienie się nad tym co dalej. Kierunek chyba jest jeden #programowanie bo z wykształcenia mam coś z IT, w pracy też byłem zaangażowany w projekty zmian systemowych itp.
Temat jakim się zainteresowałem z uwagi właśnie na prywatne zainteresowania to #cyberbezpieczenstwo ale po miesiącu zgłębiania wiedzy widzę że mam ogromne braki w samym programowaniu i w sieciach – chyba zbyt wiele do nadrobienia. Drugim rzutem jest analiza danych i tu taka sprawa, mam coś z tym wspólnego (jakieś kursy SQL, podstawowe znajomości SASa, R, podyplomowa w tym kierunku). I zastanawiałem się nad bootcampem robionym przez comarch.
Analiza Danych dla Analityków 212h (ok 10k PLN), i jest to tematyka która mnie interesuje i sama specyfika także mi odpowiada bo lubię pracę z danymi, ale nie wiem czy jako programista. Jakie są Wasze doświadczenia z takimi szkoleniami? Można po tym pracę znaleźć? Wiadomo liczy się doświadczenie, mam 12 letnie ale nie w IT i nic z programowaniem. Co byście polecili bo mam już dość reklama na FB i Instagramie.
#praca #pracait
  • 7
Szukaj sobie entry level pozycji, które by Cię zainteresowały i sprawdzaj, jakie tam są wymagania. Szukaj materiałów, które ich dotyczą. Ja bym zaczął jednak od uczenia się z darmowych źródeł lub książek. Bootcampy potrafią być mierne, a kasuję potworne sumy. Już lepiej byłoby podyplomówkę zrobić. U mnie w firmie krzywo na bootcampy patrzą.
@Fattek: dzięki, książek trochę w tej tematyce mam trzeba będzie przysiąść do nich. Liczę też na darmowe szkolenie z BI ok 24h robione prze Uniwersytet Wrocławski we współpracy z Santanderem
@stonemerk: no to na początkowym etapie będziesz miał tak dużo materiałów, które odpowiedzą Ci, czy w ogóle sam chciałbyś się zawodowo w to pchać, że super drogie rozwiązania są zbyteczne. Kursy jak ten z UW spoko sprawa.
@stonemerk: nie patrzyłbym na to przez pryzmat wieku. W pierwszej robocie miałem kolegę, który podyplomówkę z programowania zrobił mając ponad 50 lat i po tej podyplomówce dostał pierwszą robotę jako programista. Gdy nieco się już nauczysz, rozsyłaj cv na praktyki/początkowe stanowiska. Czy darmowe praktyki są git? Ja jestem zdania, że każda praca zasługuje na płacę i, zwłaszcza w kontekście branży IT, jak pracodawca oferuje darmowe praktyki, jest to dla mnie red