Wpis z mikrobloga

@shido: @winterberrysandwich: a mili panowie moze znacie podobny odpowiednik podobnej ksiazki w c#? ja wiem ze to wszystko jest w necie ale ja sie wole pouczyc w ksiazce bo nie moge sie skupic czytając internet i zawsze jakiś youtube czy inne tube wleci...

a c# mi sie ostatnio bardziej podoba (chyba ze w javie łatwiej znaleźć prace w korpo?)
jak zrobisz portfolio


@winterberrysandwich: najgorsze w robieniu portfolio to wpaść na jakiś fajny projekcik który aż chce się zrobić. ja to prosty chłop jestem, lubie jak ktoś mi mówi zrób to, ma działać tak i wypluwać to, wtedy siadam i robie, nie musze nic myśleć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a jaki jest Twój stan wiedzy na stan dzisiejszy ?


@PolakAlfa: technikum c++, studia c++ od nowa+c#, sam sie bawiłem javą bo mi sie podobala, potem bawilem się javą na telefon bo mi sie podobala, potem bawilem sie javascriptem bo podobalo mi sie pisanie skryptów na plemiona

z c# pobawilem sie troche w unity, chcialem zrobić gre mmo, pokombinowalem z tcp i udp, poprobowałem, poznalem rozniuce ale juz nic z tego
@s3mpaaj: xD ale wiesz ze praca programisty polega na mysleniu. Jak juz masz problem żeby wymyślić jakiś projekt do zrobienia to nie wiem jak sobie poradzisz z pierwszym większym problemem gdzie nie będziesz zupełnie widział co sie dzieje. Wpisz sobie 10 pomysłów na aplikacje w java w google wejdzie w 3 link i wybierz 2 pozycje nie ważne co to będzie i zrób to.
może wykop do tego


@steppenwolf90: wykop to bym może nawet lepszy napisał xd ale to wszystko jest coś innego niż mi sie podoba, ja chyba wole aplikacje desktopowe robić, chociaż w sumie to nie wiem, nie mam doświadczenia, ale lubie kodzić
xD ale wiesz ze praca programisty polega na mysleniu.


@JanuszZaglady: wiem wiem, pisze też troche zeby sobie z wykopkami pogadać i pomotywować się wzajemnie, zebym w koncu się wziął do roboty, wiadomo jak to jest, bez pisania tego wysrywu też mógłbym sie nauczyć javy, ale wole sobie z wami popisać a potem wziąć za nauke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak juz masz problem żeby wymyślić jakiś projekt do zrobienia to nie wiem jak sobie poradzisz z pierwszym większym problemem gdzie nie będziesz zupełnie widział co sie dzieje.


@JanuszZaglady: poza tym z dwie osoby minimum dały tu dwa ciekawe pomysły i jutro sie tym zainteresuje, ktoś napisał coś o hyperskill o ktorym wczesnej nie slyszalem i o robieniu uboższych wersji aktualnie istniejących stron (co jest akurat w sumie logiczne), dizęki za
@s3mpaaj: nie wiem jak jest z Java ale strzelam ze podobnie jak z JS. W JS żeby dostać pierwsza prace to pewnie trzeba się uczyć przez rok (no chyba ze masz talent to pewnie mniej) po kilka godzin dziennie. Jak sam sie nie zmotywujesz to nikt Cie przez rok nie będzie motywował. Wyłącz wypok odpal jakies IDE i się ucz (jak nie umiesz git to możesz od tego zacząć - ale
to po prostu szukaj robo jak podstawy masz


@PolakAlfa: co ty gadasz zadnego framerorka nie znam a w kazdym ogloszeniu chcą jakies springi hibernate html css sql abc def i wsystko po kolei xd za mało mam podstaw, spróbuje za rok
@PolakAlfa: na razie aplikuje albo programista plc - onlinowiec (wtedy nie mam czasu na nauke programowania), albo utrzymanie ruchu (wtedy robie 8h i mam #!$%@? i wracam do domku uczyc sie programowania), aktualnie nie mam pracy, szukam