Wpis z mikrobloga

  • 2
Dobra, pochodziłem po kuchni, poszperałem i chyba najbardziej mi pasuje przepis od
@moll
Nie mam szynki parmeńskiej ale znalazłem boczek wędzony w plastrach. Problem w tym że jest zamrożony. Tak więc wpadłem na świetny plan, zacznę go odmrazać, a między czasie żeby nie tracić czasu zamówię sobie uberka i pojadę po jakieś piwko. Jestem genialny.
P. S
@moll dzięki za przepis.
patryk747 - Dobra, pochodziłem po kuchni, poszperałem i chyba najbardziej mi pasuje p...

źródło: comment_1648942866tftL7m5Xh3eDj93haHdY1o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@dzar najpierw miałem Ci napisać "wtf" mówiąc delikatnie... Ale sprawdziłem u wujka Google i rzeczywiście jest coś na rzeczy. Ukłony przesyłam. Przyda się jako wiedzą barowa. Zaryzykuje, zobaczymy. Różowej nie ma do poniedziałku. Można eksperymentować
  • Odpowiedz
  • 0
@biezacy właśnie wracam z browarkami, boczek się rozmraża w letniej wodzie sic! ( ͡º ͜ʖ͡º)
No zobaczymy, bo czegoś takiego jeszcze nie jadłem. Ale dzięki za opinie bo to mi podbija samozaparcie, zwłaszcza że przejeżdżałem właśnie koło McDonalds i się zastanawialem czy warto.
  • Odpowiedz
@patryk747: jesli na sniadanie to wrzucasz je na patelnie i smazysz na oleju z czosnkiem, sola i sokiem z cytryny az nie zmiekna, wrzucasz na talerz i na to jajko w koszulce, albo jak Ci sie nie chce to dajesz smazone albo gotowane jajko, byle z plynnym zoltkiem. Na to wszystko plasterek szynki parmenskiej albo smazony boczek i posypujesz parmezanem.
  • Odpowiedz