Wpis z mikrobloga

Nie wierze w wiarę. Moje podejście polega na poznawaniu, a to zupełnie inny wymiar.
Zaczyna się od zwątpienia, a nie od wiary. Gdy w coś uwierzymy, przestajemy pytać.
Wiara to jedna z najbardziej szkodliwych rzeczy, które niszczą ludzką inteligencję.

Wszystkie religie opierają się na wierze, tylko nauka bazuje na wątpliwościach.
Chciałbym aby poszukiwania religijne również nabrały charakteru naukowego i wywodziły się ze zwątpienia, abyśmy nie musieli wierzyć, lecz mogli pewnego dnia poznać prawdę o sobie i wszechświecie.

#przemyslenia #wiara #religia #nauka #niepopularnaopinia
  • 56
@Namarin: dochodzisz do punktu gdzie wiara nie uzupelnia nauki. Odwroc tok myslenia, albo przyspiesz analize danych wzgledem zwatpienia. Przepusc to przez teorie punktu zero i zacznij postrzegac swiat a tym bardziej wszystkie akcje jako sinusoida. Bardzo szybko pomoze Ci to znalezc balans psychiczny i pozwoli patrzec na swiat innymi oczami ktore pomoga dostrzegac zaleznosci w dystrybucji energii
@neoklasyk:

Jesteś na etapie głębokiego zwątpienia, jeszcze trochę i uwierzysz, nie jest daleko.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak uwierzysz e Allaha?
Kolega wyżej pewnie rozumuje podobnie do mnie, istnienie tego czy tamtego Boga jest tak samo prawdopodobne i nieprawdopodobne. Jedynie ludzie, którzy dali sobie wbić do łba, że akurat ich religia jest słuszna myślą, że tak właśnie jest, a nie ma w tym ani trochę własnej
religia to wymysł. Jak chcesz podejścia naukowego do zmyślonych rzeczy? Do teletubisiów też mamy zacząć podchodzić naukowo?


@Ogau: No cóż, różnica między nami jest taka że ja nie porównuję teletubisiów do religii. Widziałeś gdzies żeby stawiano świątynie, kościoły teletubisiom?
@neoklasyk: no żeby podskoczyć do twojego etapu to chyba narkotyki są potrzebne, bo nie wiadomo o co ci chodzi xD

różnica między nami jest taka że ja nie porównuję teletubisiów do religii. Widziałeś gdzies żeby stawiano świątynie, kościoły teletubisiom?


@Namarin: no dobrze, jeśli twój oświecony umysł nie pojął tego porównania to zmień sobie Teletubisiów na elfy. Te już mają swoje miejsce w wierzeniach ¯\_(ツ)_/¯

Religia to zmyślone bajki służące do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WLADCA_MALP: nie zgodzę się z Twoją definicją. Proponuję przemyśleć taką propozycję, że wiara to przekonanie o czymś. Wierzę, że moja siostra ma kota, bo wczoraj mi o tym opowiadała. Wierzę, że pod moim domem stoi dzisiaj auto, bo wczoraj je tam zostawiałem. Nie wiem na pewno, bo nie wyglądałem jeszcze przez okno i nie widziałem kota.