Wpis z mikrobloga

Chyba czas odpuścić sobie ciągłą pogoń za nie wiadomo czym. Za dwa tygodnie mam wizytę u psychiatry, poproszę go o zaświadczenie o tym, że zdiagnozowano u mnie ADHD i na uczelni załatwię sobie w związku z tym pewne ułatwienia - między innymi więcej wyrozumiałości w sprawie nieobecności i wydłużony czas podczas pisania egzaminów. Nie będę ciągle udawać, że wszystko mam pod kontrolą. Rezygnuję też już z udzielania korepetycji, a w czerwcu rozwiązuję umowę ze szkołą językową, w której pracuję. Elastyczne godziny pracy i praca zdalna nie są dla mnie, już etat był dla mnie mniej stresujący.
W przyszłym tygodniu wracam na terapię. Może dostanę też od lekarza nowe leki. Będzie dobrze! ()
#psychiatria #adhd #psychologia #studbaza
  • 18
@give_me_coffee: Będzie dobrze. Ja do dzisiaj pluje sobie w brodę ze nie powiedziałam o adhd na uczelni - a diagnozę już miałam. Widzę że robisz lepiej, tylko tak dalej. <3
@imperjo: ale diagnoza to nie poddanie się, skorzystanie z pomocy też nie - to umożliwienie sobie wykorzystania swojego potencjału, prawidłowo a nie na siłę wielkim kosztem. Można się tego uczyć na moich błędach.
@Axoi: sam mam adhd i biore codziennie elvanse ale to nie jest prawda ze nie musza wiedziec bo jesli sie zdecydujesz podjac ten krok i komus o tym opowiedziec na uczelni to dopiero wtedy dostaniesz te "benefity" czyli dluzszy czas na egzaminach itp itd, druga sprawa jest taka ze nie tylko nauczyciele o tym beda wiedziec ale rowniez rowiesnicy na uczelni, albo nawet jakby nie wiedzieli to i tak bys im
@Axoi tak, tak. Ale u mnie to trochę inaczej - ja już jestem po diagnozie, chodzę na terapię, biorę leki. I to boli jeszcze bardziej - że to nic nie zmienia.
@give_me_coffee: Nadwrażliwość na dźwięk i światło, pamięć skacząca losowo po zdarzeniach bez znaczenia, natrętne myśli (typu, nie zamknąłem domu), pętle w głowie w tym sprawdzanie zadań na egzaminie po 5 razy od początku, oraz wiele innych już bardziej fizycznych dolegliwości ustąpiły gdy przestałem jeść codziennie cukier na śniadanie, obiad i kolację. Zboża są cukrem. Polska dieta jest na nich oparta. Polecam spróbować odstawić na np. miesiąc. Żadnego chleba, makaronów, nic co
mi też się nie chce czytać książek i przygotowywać na zajęcia


@Alex_mski: Jak nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. To nie jest żaden brak chęci, ani lenistwo tylko brak podstawowej zdolności, którą ludzie bez tej przypadłości mają "za darmo". Można być zajebiście zmotywowanym, żeby coś zrobić, a i tak nie być się w stanie tego podjąć, bo Twoje myśli przeskakują z kwiatka na kwiatek i non stop gubisz wątki, nie
@Aspekt_Wolnosci: Skąd bierzesz elvanse? To znaczy czy też czekasz po kilka miesięcy czy twoja aptheka jest w stanie sprowadzić to szybciej. I jak działa w porównaniu do mph. Mam nadzieję że odpiszesz sam chce zaczynać terapię tym lekiem.