Wpis z mikrobloga

no to sobie je wynajmnijcie, co za problem xD


@svr_: Większość wynajmujących to ludzie młodzi i mobilni, oni nie będą klęczeć przed pazernym dusigroszem któremu aż oczy wychodzą od miniratek tylko po prostu wrócą do rodziny albo wyjadą z kraju xD

Wy naprawdę chyba liczycie że ludzie będą brali kredyty żeby spłacać wasze kredyty bo nie możecie stracić, bo przecież pan agent nieruchomości się zaklinał na wszystkie świętości, że nie da
@Khaine: ja piszcze, że płacić biedaki nie chcecie, ale wyprowadzić też się nie chcecie. Ale to ty twierdzisz, że w każdej chwili szlachta na zachód wyjedzie xD
@Morf
@svr_
Powinien respektować zapisy umowy, to że rata kredytu wzrosła nie wpływa na wysokość odstępnego. W drugą stronę, gdyby rata mu spadła to przecież nie oczekiwałby niższego odstępnego.
Powinien respektować zapisy umowy


@Fidel1: ależ oczywiście, patolą jest to, że mogą przestać płacić, umowa może wygasnąć a mieszkanie i tak będą okupować.
Janusz stwierdzi, że jednak ma widzimisię zmiany umowy na to żebyś płacił od jutra 2500 to rozumiem przyjdziesz ze szmatą w mordzie i jeszcze mu buty wyczyścisz, że to nie jest 3000?


@niochland: ale jak biedaki stwierdzą, że przestają płacić i się nie wyprowadzają to ok i jeszcze ich państwo broni, a ty państwu zrobisz z połykiem.
Pomijam już to, że każdą umowę można zmienić, nie wiem jak ty to sobie
@svr_: @Khaine: Po co się tak kłócicie? Przecież rynek to zweryfikuje. Wiadome jest, że ludzie, którzy wzięli kredyt na mieszkanie pod inwestycję będą teraz mieć mniejszy zwrot z tej inwestycji, albo i nawet tracić. I to nie chodzi czy ktoś jest biedny czy nie. Nikt nie będzie płacił całe wypłaty na mieszkanie bo jest to po prostu fizycznie nie możliwe. Ludzie albo wyjadą na zachód, albo po prostu wrócą tam
@svr_ Ale to jest inna kwestia, takich powinno być wolno wywalić na bruk. I to że mają dzieci nie jest żadnym argumentem. To że nie ma mieszkań socjalnych też nie.

Ale podnoszenie odstępnego wbrew zapisom umowy, wymyślanie terminów do wyprowadzki wbrew zapisom umowy (i prawa) to taka sama patologia.
Nie można usprawiedliwiać jednej patologii drugą.
@emeig: no ja w domku mieszkam a już w tym roku 3 razy przyszedł rachunek 4x (!!!) większy niż zazwyczaj wynosił. Kto ma ponosić koszty? Ja nie na kredycie. Kredyt nie sprawia, że rachunki poszły w górę
Ludzie albo wyjadą na zachód, albo po prostu wrócą tam skąd przybyli, albo pomieszkają z rodzicami przez ten trudny okres.


@RexxarHell: wg. mnie wcale tak nie zrobią i będą wykorzystywać patologiczne prawo. Ja wcale nie chce żeby państwo ratowało kredyciarzy, nie widzę też powodu żeby ratowało najemców kosztem kredyciarzy, a jednak to robi.
@svr_: Widać, że na wynajmie krótkoterminowym znasz się jak ja na języku portugalskim - wcale xD

Można skonstruować umowę tak, że #!$%@? wynajmującego będzie proste jak 2+2, można nie brać każdego pierwszego lepszego chętnego na mieszkanie, można mieć masę aneksów do umowy, można nawet prosić wynajmującego o to żeby przedstawił umowę o pracę

Ale jak ktoś chce sobie łatwo zarobić i mieć """"""bezpieczne""""" 2500 od matki z dzieckiem, która nie ma
Znajdzie się masa właścicieli mieszkań którzy mają własnościowe już po spłaconym kredycie i będą mogli dawać takie ceny, że da się je zapłacić (jakoś mi tylko o 100 zł musieli podnieść i tylko na cele rosnących opłat). A ci co wynajmowali zakredytowane mieszkanie? Niech zdychają, takie jest ryzyko biznesowe ¯_(ツ)_/¯


@Khaine: Teraz Ci podnieśli tylko o 100 zł, a zaraz potem, kiedy lawina ruszy, koszty znowu wzrosną i znowu podniosą o
A Ty myślisz, że ktokolwiek będzie dopłacał do mieszkania żeby wynajmujący mieli taniej? Nie podniosą teraz jeżeli umowa na to nie pozwoli to odbiją sobie przy pierwszej możliwej okazji.


@GeWa: 1) Czynsz wynajmu nie musi pokrywać 100% wartości raty za kupno mieszkania. Właściciel mieszkania czerpie też zyski ze wzrostu wartości nieruchomości, więc wcale nie musi "dopłacać" żeby ktoś sobie mieszkał, bo może na tym nadal wychodzić na plus.

2) Na rynku
@svr_: Nikt nie mowil ze nie chca. Cala akcja sprowadza sie do tego ze jest umowa. Skoro umowa mowi ze placi sie x za miesiac to wlasciciel mieszkania nie moze tego podniesc poza granicami prawa. Czyli albo doplata albo wypowiedzenie. 3 miesiace wypwiedzenia daje nam 31 lipca.
Jesli w tym czasie wlasciciel sproboje zrobic akcje jak opisuje op, albo wejsc nielegalnie do mieszkania to w normalnym kraju bylyby 3 kroko do
@BrakWolnegoLoginu: no tak, bo przecież pokoje nie są wynajmowane w mieszkaniach kupionych na kredyt. Pokoje też podrożeją.

@Khaine: nie ma sprawy, wybierze wypowiedzenie i będzie mógł wybrać inne lokum na rynku. patrząc po ogłoszeniach, będzie mógł płacić wyższą cenę, ale komuś innemu.
@CamusVevo: ale czemu cena najmu tych mieszkań "spłaconych" nie miałaby wzrosnąć jeśli ogólnie jest tendencja wzrostowa? Skoro wkoło rosną ceny najmów to podniesienie ceny mieszkania spłaconego jest również uzasadnione, może będziesz mieć z tego większą marżę, a może pokryjesz wzrost czynszu.
@RexxarHell Jak takie są stawki to co ma zrobić? Może poszukać w miejscowościach ościennych i dojeżdżać, może poszukać mieszkania o gorszym standardzie, mniejszej powierzchni albo zamiast mieszkania wynajmować pokój.
I to że nie można wyrzucić nie płacących to patologia.


@Fidel1: Oczywiście, pisałem o tym niedawno na mirko.
Niestety w Polsce mamy jakaś dziwną sytuacje, patusy często nie płacą i korzystają z tego że nie można ich wywalić. A z kolei uczciwi najemcy nie znaja swoich praw i potrafią np. Zgodzić się na wielką podwyżkę z miesiąca na miesiąc albo wyprowadzać się w ciągu tygodnia. Nie mam pojęcia z czego to
źródło: comment_1649148845XSIQK8ogSmdl4FoiIhwPLR.jpg
@GeWa komentarz na poziomie 75 IQ, i tyle plusów, już mnie nic nie zdziwi na tym portalu

jakiś burak robi coś niezgodnego z prawem, co zostało wyjaśnione wyżej, a spierkopki klaskają uszami XD
ktokolwiek będzie dopłacał do mieszkania żeby wynajmujący mieli taniej? Nie podniosą teraz jeżeli umowa na to nie pozwoli to odbiją sobie przy pierwszej możliwej okazji.


@GeWa: Ależ to właśnie jest januszowe myślenie, którzy sobie wbili w łeb porady "doradców" czytaj sprzedawców kredytu, że "kredyt spłaca się z wynajmu". To nie jest tak że masz koszt X i musisz zarobić X+%, bo w tym "koszcie" budujesz wartość rezydualną, czyli wartość nieruchomości która
@Khaine:

Ja nie wiem czy wam się wydaje że chlip chlip biedny januszek to może #!$%@?ć 6k na miesiąc nawet za kawalerkę 30m a wynajmujący sobie te pieniądze wydrukuje na drukarce i zawsze biednemu januszkowi będzie miał kto zapłacić XD Nie, w pewnym momencie januszek zostanie z płonącym kartoflem i upali mu rączki ¯_(ツ)_/¯


Dopiero #!$%@?ście że mieszkań się nie kupuje tylko wynajmuje. Więc gdzie ci ludzie którzy wynajmują bo posłuchali
ale czemu cena najmu tych mieszkań "spłaconych" nie miałaby wzrosnąć jeśli ogólnie jest tendencja wzrostowa?


@eloar: Nawet jeśli wzrosną to mniej i głównie przez rosnące opłaty, bo u większości wynajmujących bardziej istotna jest ciągłość najmu niż szarpanie się o stówkę na miesiąc, więc woleliby trzymać ceny przy których najemcę znajdziesz od ręki a nie szukasz przez pół roku gdzie mieszkanie wisi i przynosi straty bo ktoś jest pazerny na dodatkową stówkę.
No i tak będzie to wyglądać. Stopy będą rosły więc ludzie, którzy kupili pod inwestycje będą tracić przez jakieś 5 lat. Nic nie zrobisz.


@RexxarHell: Jest po prostu jakiś próg bólu powyżej którego ktoś będzie wolał wrócić do rodziny albo wyjechać do innego kraju zamiast nieba przychylać januszowi, który liczył że każdy mu zapłaci dowolną kwotę za wynajem bo mu naganiacz z agencji nieruchomości tak obiecywał.
@RexxarHell Nie jest powiedziane że będą tracić, podwyżka stóp powoduje też że ludzie nie będą mogli wziąć kredytu na zakup nieruchomości i będą zmuszeni wynajmować, co przełoży się na wzrost cen najmu.

Gdybym planował dalej podnajmować moje mieszkanie to na pewno podniosłym odstępne, myślę że o jakieś 25%.
@Khaine: dla tych z kredytem ciągłość najważniejsza, dla tych z mieszkaniem spłaconym to będzie kwestia drugorzędna. To nie będzie sprzyjało obniżce cen.

Czy mieszkania na kredyt kupione na wynajem to sytuacja marginalna, to trudno powiedzieć i na pewno zależy od rejonu. liczba może wzrosnąć bo pewnie z flipperów część zostanie wynajmującymi, aby mniej tracić.
@GeWa: jakby mi ktos podniosl odstepne/czynsz o 1400 zl to sama bym sie od razu wyprowadzila i niech se Janusz sam placi. XD swiat jest duzy. Nie trzeba mieszkac w Polszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@little_muffin: Nie każdy może/chce natychmiast się wyprowadzać tylko dlatego że jaśnie wielmożny pan landlord dostał list z banku o podniesionej racie. Jeśli chce zwiększyć czynsz to może to zrobić ale w