Wpis z mikrobloga

Motomirki..

W końcu nadszedł w moim życiu moment, w którym mogę myśleć realnie o kupnie pierwszego motocykla. Z racji tego, że nie mam kategorii A, będzie to motocykl o pojemności 125cm^3. Na sam moto chcę przeznaczyć do 7k PLN, myślałem raczej nad kupnem jakiegoś nowszego chińczyka (lub chińczykopodobnego), zamiast w podobnej cenie szukać motocykla znanej marki jak Honda czy Yamaha. Możecie polecić jakieś fajne moto z tej półki cenowej?

Myślałem o Zipp Scramblerze (o ile uda mi się znaleźć takiego do 7k, obecnie na OLX są po 8k), bo trochę ludzi tutaj go polecało. Ale przychylnym okiem spojrzę też na inne motocykle.

Mam też inny problem. Kupuję pierwszy motocykl, na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie takiego? Jedyne co mi przychodzi na myśl to ocenić stan wizualny oraz wypróbować przy jeździe próbnej, czy wszystko wydaje się być w normie xD. Ale domyślam się, że mogą być jakieś mankamenty, sprzedawca może ukryć jakieś wady, z których nie zdaję sobie sprawy. Co koniecznie trzeba sprawdzić, żeby nie naciąć się na kosztowne naprawy po kupnie moto?

#motocykle
  • 14
@UnnAmmEdd: przede wszystkim sprawdz dostepnosc czesci do modelu, ktory Cie interesuje. Czesci do chinczykow same w sobie nie sa drogie, ale moze byc problem z dostepnoscia wlasciwych. Wszystko inne da sie zrobic tanio i raczej prosto, to nie sa skomplikowane maszyny.
@0liel: To co prawda cena wywoławcza, ale Honda z 2019r 125cm idzie złapać za dobre pieniądze.
No, ale jak już sprawdzasz to zobacz czy nie ma wycieków oleju, pęknięć, wgniotek, lagi i opony. Na spokojnie światła i czy obroty ma równe.
Osobiście jak i mi tak niosę wieść dalej, mówiono, że najlepiej kupować od kogoś kto zmienia moto np. na większy, bo wiadomo, większe szanse, że ktoś dbał o to.
@0liel:

Osobiście jak i mi tak niosę wieść dalej, mówiono, że najlepiej kupować od kogoś kto zmienia moto np. na większy, bo wiadomo, większe szanse, że ktoś dbał o to.


Jakoś bardzo często można znaleźć wzmiankę o tym w ogłoszeniach na OLX. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@UnnAmmEdd: Do 7 tys zł kupisz w bardzo dobrym stanie.
Hondę cbf, cbr
Yamahę YBR, xt
Suzuki dr
Derbi senda, terra
To wszystko powyżej roku 2005 w dobrym stanie i do 7 tys km.
Pamiętaj że ciuchy używane prócz kasku który raczej powinien być nowy to koszt za wszystko około 2 tys zł.

Najlepiej jak zajżysz na stronę motocykle125.pl i tam w zakładce katalog masz wszystkie 125 jakie były sprzedawane w
Hondę cbf, cbr

Yamahę YBR, xt

Suzuki dr

Derbi senda, terra


@mpetrumnigrum: Do 7 tys, z importu z tych motocykli co wrzucileś to kupi moze...
Yamahę YBR
Hondę cbf i cbr
Derbi senda
--------------------
Dr, Terra oraz Xt to troche inna "półka"
Osobiscie z teg co wrzucileś to szukałbym Terra w dobrym stanie. Chodzi jak przecinak!
Cała reszta tych motorkow przy Terra to zabawki