Wpis z mikrobloga

@60scnds: patrząc na to jak z covidu wyszła Szwecja, a jak reszta, to pozwolisz że w dalszym ciągu będę zwolennikiem suwerenności i walut narodowych( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak skutecznie będziemy grać w handlu, że będziemy kolejnym krajem, w którym ceny podstawowych artykułów będą rosły 30% w skali miesiąca. Wzrost inwestycji jest zależny od wysokości podatków i "przewidywalności całego systemu". W Irlandii napływ kapitału nastąpił jeszcze przed przyjęciem
  • Odpowiedz
patrząc na to jak z covidu wyszła Szwecja, a jak reszta, to pozwolisz że w dalszym ciągu będę zwolennikiem suwerenności i walut narodowych( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MojWlasciciel: Do dyskusji o stabilności walutowej mi wyskakiwać z covidem - zlituj się. Tak sobie możemy przerzucać się cherry-pickingowymi bredniami w nieskończoność.
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel Mam kilku znajomych Słowaków i jak słyszą o Euro i tym jak się to tam skończyło nóż im się w kieszeni otwiera. W Estonii nie jest lepiej, euro to żadna stabilizacja, samo posiadanie jej na rynku nic nie daje (oprócz utraty niezależności monetarnej) ale żeby to zrozumieć trzeba mieć 90 IQ.

Jak słyszę zawsze wysrywy o "rozpier olonej gospodarce", to pytam o konkretne wskaźniki, co jest dokładnie rozpier olone. Najczęściej zapada
  • Odpowiedz
  • 0
Złotówka byłaby dobra gdyby była dobrze zarządzana. W rękach tych debili złotówka jest porownywalna jakościowo do rubla czy chrywny w czasie wojny.
  • Odpowiedz
@60scnds: a niby dlaczego? Jeśli strefa euro nie poradziła sobie z kryzysem jak dobrze jak gospodarki z walutami "narodowymi", to znaczy że dalsza federalizacja nie ma sensu, bo w następnym kryzysie utoniemy. Właśnie z perspektywy kryzysów trzeba rozpatrywać wszystkie federacje w które się pchamy, bo to nie sztuka zarabiać jak świeci słońce. Niestety nic nie wskazuje na to że najbliższe lata będą spokojne, a tak się składa, że zdecydowana większość państw
  • Odpowiedz
tylko pis nie będzie rządził z nieskończoność

@MojWlasciciel: A co jak będą? Ostatnie lata pokazują, że wystarczy polaczków postraszym muslimem albo gejem czy też zrobić parę wałków pod pretekstem walki z pandemią i już poparcie wypiernicza pod 50%. Do tego już w jakiejś komisji pissowcy pracują nad zmianą ordynacji wyborczej, żeby przy kilku procentach przewagi mieli większość konstytucyjną. Podejrzewam, że pis będzie rządził dopóki sam się nie zniszczy od środka
  • Odpowiedz
zgadza się, najpierw są podwyżki,


@Promilus: jak zwykle, ja się dobrze mam a biedni niech zdychają z głodu co mnie to obchodzi co najwyżej dopłaty dla migrantów ekonomicznych bo ci mogą się postawić i gazety będą źle pisać. Jak nie chcą umrzeć z głodu to niech się uczą programować. Rozpieprza mnie w jaki lekki sposób lekceważycie problemy i potrzeby ludzi którzy mają mniej.
  • Odpowiedz
@Promilus: sprawa jest znana - euro jest ok tylko dla "orłów" gospodarek, reszta będzie szorować jak Grecja (co najwyżej Włochy) - ani pis ani poprzednia platforma nie dałaby rady pociągnąć dobrze tego tematu (dlatego tak przesuwali w czasie). Strach to komuś dawać do rąk - złotówka jest jaka jest, ale chroni nas przed przejechaniem przez większych
  • Odpowiedz