Wpis z mikrobloga

Na przestrzeni pół roku moja rata wzrosła o 174 zł (350 zł, gdyby nie nadpłaty) i już mnie boli dupa. Wiem, że to naprawdę niewielka kwota, ale zawsze mógłbym ją przeznaczyć np. na przyjemności, po #!$%@? to palić w banku. Nie wiem po co zakłamują rzeczywistość ludzie, którym rata wzrosła o 2000 zł, że tego nie odczuwają - czy w Polsce nikt nigdy nie może przyznać, że przeforsował tylko mentalne postaw się, a zastaw się? To prowadzi do tego, że nigdy spirala szaleństwa się nie skończy.

Firmy są zadłużone - dzisiaj nie ma podwyżki inflacyjnej, a jutro roboty dla Kowalskiego. Do tego zamówień będzie coraz mniej, bo zamiast kupić kolejną 'niezbędną' rzecz/usługę ludzie zaczną #!$%@?ć nadpłaty (kto zdoła).

Poza tym, uważam, że emocjonujemy się na tagu nie tym, co jest naprawdę istotne. Wszyscy patrzą jak zahipnotyzowani na raty kredytów, a prawdziwe jaja to będą ceny paliw/jedzenia, które dosrają nam wszystkim.

Zabawny efekt będzie, bo chyba pierwszy raz w historii stopy procentowe są tematem medialnym na poziomie niemal wojny, kryzysu migracyjego, covida czy aborcji. Jak ten klincz wstrzymujących się/pozbawionych zdolności Klientów z #!$%@?ącymi bloki deweloperami się skończy to będzie ciekawe. Pozostaje się cieszyć, że ciernie społeczeństwa w niebieskich marynarkach się w końcu przejadą.

Tylko dlaczego flipperzy nadal walą te ulotki w nowych blokach nawet to nie ogarniam xD

#nieruchomosci
  • 4
@emeig: To prawda, aczkolwiek przy mniejszych kwotach nie aż tak ważny. Specjalnie sprawdziłem:
- pierwotnie było to 75,07% kapitału;
- obecnie 50,64% kapitału;
- zakładając np. WIBOR 6M po wakacjach na poziomie 8% będzie to 36,97% kapitału;
@GomiGomi: Rata wrzesień 2200zł (z ubezpieczeniem), Rata po zmianach na oprocentowanie stale w styczniu - 3313. Nie wiem ile we wrześniu spłacałem kapitału, ale teraz 3313 spłacam ~750zł kapitału. W ciągu roku wpłacam 36000, a spłacam 9000.

Mam 515k kredytu, ale kupiłem za to dwa nowe domy. Jeden wynajmuje za 3500 wiec w sumie rata sama sie spłaca, ale i tak będziemy go sprzedawać i pozbywać się kredytu.

Mimo że rata