Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Mirki mam problem. Z nowej instancji (ma niecały miesiąc) , w domu jednorodzinnym, z zimnej wody po nocy przez 3 sekundy mam strzały żółtej wody. Potem leci normalna czysta woda. Na moje oko gdzieś w układzie dochodzi do reakcji i odkłada się rdza.
Na cieplej wodzie jest jeszcze gorzej bo żeby poleciała w miarę czysta woda trzeba zlać z wiadro wody.

Hydraulik na razie radzi przepłukać zbiornik na ciepłą wodę. Z zimna nie wie, szuka przyczyny bo oczywiście nigdy się z tym nie spotkał a niby 20 lat w zawodzie ( _)

Woda jest z wodociągów.
Schemat instalacji:
Wodociąg -> 3x filtry sznurkowe > stacja uzdatniania -> rozdzielacz -> kran

W instalacji mam stosowane kształtki ocynkowane, miedziane oraz rury pe.

#budujzwykopem #hydraulika #instalacjesanitarne
Pobierz
źródło: comment_1649312578ywdMoS2XEXYYXRRZ3E2dfn.jpg
  • 74
@jalop: tez jestem w szoku, toż to nie ma nawet miesiąca (°°

nie wiem tylko czemu dolny rozdzielacz jest w dużo lepszym stanie, ale może to tylko kwestia czasu...
Wiem że cyrkulacja ciepłej wody idzie najpierw przez górny rozdzielacz potem do dolnego i z powrotem do boilera może to jest powód.
@wszystko_wiem: nie idzie przez zimna.

Ciepła: wodociąg -> filtry -> stacja uzdatniania -> pompa ciepla -> boiler -> rozdzielacz górny -> rozdzielacz dolny -> powrót do boiler (cyrkulacja)

Zimna: wodociąg -> filtry -> stacja uzdatniania -> (równolegle) -> rozdzielacz dół
-> rozdzielacz góra (brak cyrkulacja)
@jalop pitolisz kocopoły ocynk można stosować na ciepłej i się stosuje i ni dy takich jak nawet przy instalacji stalowej ocynkowanej nie miałem.

@bobek_86: dzięki za info, ale nie skorzystam.
Proponuję zapoznać się z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75/2002 poz. 690).

Pozdrawiam
@jalop znam to rozporządzenie, dziś jest takie jutro będzie inne a wczoraj też było inaczej. Chodzi o to że nawet robiąc po staremu nie spotkałem się z przypadkiem żeby po nocy leciała brązowa woda z nawet starych stalowych rur a co dopiero w nowej instalacji.
@losbaltica: obecnie możesz zrobić płukanie hydropneumatyczne powinno wypłukać syf w rurach i zastosować chemię, zostawić na noc i następnego dnia wypłukać hydropneumatycznie. Instalacja ogólnie nie powinna tak wyglądać w nowych budynkach na głównych pionach że robisz z ocynku, ocynk tańszy ale jego trwałość obecnie jest różna już miałem przypadki, że po roku trzeba było złączki wymieniać bo przeżarło.