Wpis z mikrobloga

@Leniek: A to już zależy od wielu czynników takich jak miasto, od kogo się wynajmuje czy umowy. W Warszawie faktycznie ceny poszły do góry jeżeli ktoś szuka teraz. Ja od dwóch lat mam cenę niezmienną (2k za urządzone w stylu Ikea dwupokojowe mieszkanie na Mokotowie), a po końcu umowy i tak się wyprowadzamy na swoje więc dalsze losy czynszu już mnie nie interesują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A to już zależy od wielu czynników takich jak miasto, od kogo się wynajmuje czy umowy.


@hiszpanskizdobywca: to dokładnie jak z ratą w banku. Nie ma się co oszukiwać, w Polsce ceny wynajmu są sklejone z kosztem kredytu
  • Odpowiedz
@Leniek: Zgadzam się. Pytanie gdzie jest granica ograniczająca portfele wynajmujących. Koszty można przerzucać do czasu aż wynajmujący nie stwierdzi, że go nie stać i nie wróci np mieszkać do rodziców. Wszystko będzie relatywne do koniunktury i takich czynników jak miasto czy ilość mieszkań. Na pewno skończyło się el dorado flipperów
  • Odpowiedz
@hiszpanskizdobywca: to jest kwestia indywidualna. Ja nadal będę miał ratę plus czynsz niższą niż cena wynajmu nawet gdy stopy będą 8%. Takie są fakty. Jak wpadnie jakiś dodatkowy pieniądz to się nadpłaci, żeby rata się zmniejszyła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hiszpanskizdobywca: kurna nie mam zielonego pojęcia o co kaman. Mam kiredo na 70m2 I przy obecnych stopach place 2600 brutto /mc. Po sąsiedzku wynajmują mieszkanie 48 m2 i płacą 2600 za najem.
Nadal mam bekę z wynajmujących
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiszpanskizdobywca: Eldorado flipper ów to się zaczyna bo w końcu komuś nie starczy na raty i będzie chciał się pozbyć mieszkania byleby spłacić pozostały kredulec i odzyskać część wrzuconych rat. A wartość metrów jakoś szybko nie chce spadać na wtórnym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kemek: ja spłacam kredyt sobie a najlepszym dla mnie dowodem, że mi się to opłaci jest to, że na drugi mieszkaniu to wynajmujący spłacają kredyt mi.
Powiem więcej, tam gdzie ja podnajmuje swoje, place jeszcze podatek od dochodu z najmu, a nadal mam spłaconą ratę czynsz i ubezpieczenie i jestem na plus
  • Odpowiedz