Wpis z mikrobloga

Po 7 latach używania Manjaro przesiadłem się na Archa (dokładnie EndeavourOS). Pierwsza różnica:
- Stellarium - w Manjaro było w repo, teraz trzeba kompilować z AUR
- Timeshift - jw.
- Octopi - jw.
- OnlyOffice - jw., ale budowanie z gotowej paczki, jak Microsoft Edge, Spofify, Dropbox...
- Zotero - w obu przypadkach AUR, ale skrypt nie działa :)

  • 9
  • Odpowiedz
Skrypty w AUR często mają głupie bugi (


@niepodszywamsiepodbiauka: @fryderyk-baumberg: to jest powód czemu zszedłem z archa. Trochę mnie już wkurzało poprawianie PKBUILD po ludziach.

nad innymi gówno systemami pakietów)


@niepodszywamsiepodbiauka: Inne "gówno systemy" są bardziej rozbudowane i zostały zrobione do bardziej złożonych rzeczy. Takie rpmy w rhelu śledzą zależności w libach i mają w #!$%@? rzeczy których paczki archowe nie mają
  • Odpowiedz
Dzięki czemu nie mają paczek wcale albo są przestarzałe.


@niepodszywamsiepodbiauka: No coś za coś. Ale ma to swoje pozytywne aspekty w tym, że paczki są lepszej jakości przez wyższy próg wejścia.

Zresztą jak chcesz faktycznie dobre paczki, i od #!$%@? oprogramowania to największe repo ma NixOS a nie jakiś tam bieda arch. Nie mogę znaleźć teraz linku ale była stronka zliczająca paczki z różnych distro i NixOS był wyżej niż arch
  • Odpowiedz
Zresztą jak chcesz faktycznie dobre paczki, i od #!$%@? oprogramowania to największe repo ma NixOS a nie jakiś tam bieda arch. Nie mogę znaleźć teraz linku ale była stronka zliczająca paczki z różnych distro i NixOS był wyżej niż arch z całym AUR.


@Kryspin013: Lol, nie wierz we wszystko co postują w internetach. Raz, że nie da się tego ot tak obiektywnie porównać, dwa wielkość community niemal 1:1 przekłada się na
  • Odpowiedz
Lol, nie wierz we wszystko co postują w internetach. Raz, że nie da się tego ot tak obiektywnie porównać, dwa wielkość community niemal 1:1 przekłada się na liczbę paczek. Przy "bieda Archu" NixOS jest bezdomnym żulem.


@niepodszywamsiepodbiauka: No nie wierzę przecież w to co piszesz. NixOS jest wyższym poziomiem niż arch. Porównywałem repo pod względem tego co potrzebuję. NixOS w niczym nie ustępował archowi, może po za bylejakością AUR ( ͡
  • Odpowiedz