Wpis z mikrobloga

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/62051785/wolam-uzytkownikow-ktorzy-zaplusowali-nastepujacy-/#comment-219907267


Dawno mnie tutaj nie było, jak mam trochę czasu to sobie działam w tej mojej nożowej zajawce.
Taki zrobiłem ostatnio. Coraz śmielej wchodzę w świat noży z warstwą miedzi, właściwie w Europie jestem jedną z niewielu osób które takie potrafią wykuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pochewkę też uszyłem w nowym typie, użyłem 3 różnych kolorów podczas malowania i zastosowałem nową technikę nakładania farby. Staram się rozwijać i szukać nowych rozwiązań :)

#justcraftedgoods - tu wrzucam swoje prace

#noze #knifemaking #chwalesie #hobby
smieszqje - Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
h...

źródło: comment_1649362571a6wAyfnulEayB5gOZoZ1lO.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 8
@Rad-X jest to po prostu trudne, trzeba pilnować temperatury którą poznaje się po kolorze stali, odpowiednich warunków, narzędzi. Musiałem zepsuć bardzo dużo stali i miedzi zanim zaczęło wychodzić. Uczyłem się sam, yt + kupiłem sobie stara książkę z 74r o zgrzewaniu dyfuzyjnym. Trochę wiedzy, a potem metoda prób i błędów. Trzeba nabrać doświadczenia. W każdym bądź razie nie jest to fizyka kwantowa :)
  • Odpowiedz
@smieszqje: zawsze mi nie siedziały Twoje pochewki, tym razem piękna, ale za to rękojeść nie pasująca do całości. Ostrze i pochewka „czuć pieniądzem i skillami/wykonaniem pod zamówienie”, a rękojeść taka… nudna?
Opinia laika i do bólu subiektywna, więc nie czuj się źle. Po prostu coś mi tu nie do końca siedzi.
A ostrze petarda opór, jak zawsze. Propsy.
  • Odpowiedz
  • 2
@CatHater nie czuje, spokojnie Mirku ;) kestia gustu. Też wolę ciemniejsze rękojeści, jednak od czasu do czasu pozwalam sobie na coś zupełnie innego, chyba o to chodzi w tym wszystkim, żeby nie wszystko było na jedno kopyto. W końcu każdy nóż to osobna historia ;)
  • Odpowiedz