Wpis z mikrobloga

Trochę z dupy, że śmiejecie się ze wszystkich osób, które mają kredyt hipoteczny. Chcesz mieszkanie/dom, nie masz gotówki to bierzesz kredyt, normalna sprawa. Kredyt hipoteczny jest najtańszym produktów tego typu dostępnych na rynku.

Natomiast sam mam bekę z osób, które nie były w stanie zaakceptować faktu, że ich na kredyt nawet nie stać. Często obserwuję fora i wytworzyła się atmosfera zwycięstwa w momencie jak otrzyma się pozytywne rozpatrzenie wniosku, sukces, bo ledwo mają zdolność, kredyt pod korek ale świętujemy.
Dużo tutaj mają do powiedzenia doradcy, którzy klepią na nich kasę i mają gdzieś czy ktoś da radę czy nie, no ale nie oni podpisują umowę więc czym się tu przejmować?

Jeśli ktoś podszedł do tematu rozsądnie to nie ma się czego obawiać, jak chciał żyć ponad stan to teraz dostanie po dupie.
Sam znam przypadek gdzie para nie miała zdolności, podpięli pod kredyt rodziców i zastawili ich dom. To już jest debilizm.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
  • 19
Twoim zdaniem to było normalne że małzeństwa 2+2, zarabiające łącznie 5k netto brały kredyty na kilkaset tysięcy złotych?


@DiMaria: możesz zaprezentować wyliczenie zdolności kredytowej dla takiej rodziny 2+2 z dochodem 5k z 2020 roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WypadlemZKajaka: mnie się wydaje, że ludzie, którzy podpinali rodziców itd. To w sytuacji, gdy mają często lewe dochody w gotówce. Stać ich, ale mają problem wykazać zdolność.
@leoshelby: masz wgląd w ich konta? Wiesz, że często ludzie mają rodziców/dziadków, którzy im pomogą w każdej sytuacji? Sam decydując się na kredyt najpierw rozmawiałem z rodzicami czy to dobra decyzja i sami powiedzieli, że w razie jakichkolwiek problemów mi pomogą. Ja wiem, że wykopki by chciały, żeby ludzie zaczęli bankrutować, ale no nie ¯\_(ツ)_/¯

No i śmieszne, że z rodziny 2+2 5k, zrobiła się już 2+1 6k ( ͡°
@Ogau: przeczytaj sobie jeszcze raz na spokojnie komentarze, bo ja odpowiadalem najpierw na pytanie o estymat zdolnosci w Q2 2021 dla rodziny 2+2 z dochodem 5k, a pozniej przytoczylem sytuacje znajomych.

Skad wywnioskowales ze zycze komukolwiek zle i wieszcze bankructwo to nie wiem, chyba jeszcze kacyk trzyma.