Wpis z mikrobloga

Wyprowadzam się lada dzień z Warszawy (kupiłem dom na rodzinnej prowincji) i zastanawiam się co zrobić ze swoim mieszkaniem. Lokalizacja- Mokotów (okolice Galerii Mokotów). Budownictwo z lat 60-tych, ale sam blok i mieszkanie dobrze utrzymane. Teraz mam zagwozdkę, czy sprzedać to i zainwestować w mieszkanie w innym mieście (myślałem o Pruszkowie lub o Lublinie, jako że do tego drugiego mam blisko), czy spróbować wynająć i poczekać na jakąś stabilizację na rynku?

#mieszkanie #nieruchomosci #kupnomieszkania
  • 17
@little_muffin: ale jest panika najmu, więc można za bardzo fajną cenę wynająć. Za to nikt nie wraca do biur, więc te "dobre lokalizacje nigdy nie tracą!!!" to bajka, w którą za dużo wannabe rentierów uwierzyło. A Lublin jest imo overpriced jak cholera...

Trudne pytanie. Ja wystawiłbym i na sprzedaż, i na wynajem i zobaczył, co się dzieje, bo teraz sytuacja to może się zmieniać z dnia na dzień.
Za to nikt nie wraca do biur, więc te "dobre lokalizacje nigdy nie tracą!!!" to bajka, w którą za dużo wannabe rentierów uwierzyło


@LuciusMiximus: Z tym bym polemizowała... To jest istotne jak chcesz mieszkanie wynająć gdzie wiadomo, że generalnie ludzie chcą wynajmować jak najtaniej, ale z drugiej strony nie chcą też spędzać na dojazdach 2h dziennie...
Jednak kupując mieszkanie dla siebie ludzie na ogół chcą się w nim dobrze czuć i
@klintoniusz: A co tak właściwie masz zyskać na tej wymianie mieszkania przy Mordorze na takie w Pruszkowie? To że będziesz miał mieszkanie pod wynajem bliżej domu, do którego się wyprowadzasz???
Kompletnie nie jestem w stanie pojąć, jak się w Twojej głowie urodził ten pomysł.
@klintoniusz: To pamiętaj, że szczególnie w dużych miastach bardzo dużą składową cen nieruchomości jest cena gruntów... I to wzrost cen działek w dobrych lokalizacjach jest często w stanie zrekompensować nieuchronny spadek wartości mieszkania z powodu starzenia się budynku.

Warto tu dodać, że z tego co wiem to wielka płyta była planowana na ok. 100 lat użytkowania, a wg analiz jeszcze dłużej postoi, zwłaszcza po modernizacjach, więc w przypadku wielkiej płyty wiekiem