Wpis z mikrobloga

@ptaszyszko: @maniac777: @Micro-Jet: @washington: @mel0nik:

TBH bez znaczenia, czy poszedł na dno czy holują wrak do portu - jak wybuchły składy amunicji to stracili kawał swoich pocisków manewrujących oraz jeden z nielicznych okrętów zdatnych do ostrzeliwania wybrzeża w razie desantu.

Biorąc pod uwagę, że ten złom ma 40 lat to wątpię, by go remontowali kiedykolwiek. Dla niego wojna skończona.
@mel0nik: póki co jestem chyba jedyną osobą na wykopie, która nie powiela niesprawdzonej informacji o "zatonięciu". Ten jeden zakop znaleziska o zatonięciu to mój. xD
Nawet Wolski na YT mówił o zatopieniu, a nie było żadnego oficjalnego potwierdzenia.
Ja zakładam, że uszkodzenia po tym podwójnym trafieniu są poważne i może to być koniec Moskwy. Spora strata wizerunkowa w kraju (bo za granicą trudno im się bardziej zbłaźnić), ale jest to generalnie
źródło: comment_1649930806K1k3fsJvsHdbwPKdzlWy5e.jpg
@antek_akrobata: no ja też poczekałbym na jakies wieksze potwierdzenia, inna sprawa ze tam chyba był sztorm, małe statki były w portach, turecki statek uratował 50 marynarzy, jak tam rzeczywiscie był pożar to kto go w takim razie ugasił skoro załoga opusciła statek. Z drugiej strony rosjanie nie mówili o ataku a o wybuchu amunicji i ewakuacji marynarzy a to też nie wyjaśnia jak ten statek został ugaszony podczas sztormu
@mel0nik: I co z tego? Jak go holują a cała żyjąca załoga uciekła to i tak ten okręt nie wróci do walki, za co i gdzie go wyremontują? Rozkradziony okręt z lat 80? Nawet jeśli nie skończył na dnie to zaraz skończy jak kuzniecow