Wpis z mikrobloga

Czuje się oszukany przez społeczność Wykopu... Przy premierze Next genów słyszałem że trzeba być skończonym idiotą by kupić konsole zaraz po premierze bo są po prostu słabe, zaraz skończy się bum na kryptowaluty, karty graficzne były produkowane w dużej ilości zaraz mają pojawiać się za grosze na rynku bo spadnie na nie podaż gdyż koparki zbankrutują... Przez co next-geny mają być za grosze bo w podobnej cenie będzie można było złożyć PC o podobnej wydajności. Czekam już półtorej roku a ceny zamiast spaść to jeszcze poszły w górę (,) . Ktoś wie kiedy zdechnie ta bańka?

#xboxseriesx #xbox #kartygraficzne #komputery #ps5 #playstation #pcmasterrace
  • 12
@comamtuwpisac: Nie ma właściwej odpowiedzi. Popatrz co się dzieje w Szanghaju i za wschodnią granicą. Jakby to szło normalnym torem to dawno bym miał 3060ti a tak mam xsx. Poprzednia generacja konsol też niby słaba a jak wygląda takie RDR2 czy inne Horizony...
@comamtuwpisac: Te same wypociny domorosłych ekspertów chyba czytaliśmy, że nie opłaca się kupować na premierę. Na szczęście słucham nie głupków tylko własnego rozsądku i jak była tylko dostępna to kupiłem na Boże Narodzenie w cenie msrp. Dodatkowo mam 3 lata gejpassa za free... Teraz za tą samą konsole bym płacić musiał 200-300 zł więcej.
@comamtuwpisac: Sytuacja na rynku kart graficznych jeszcze bardziej odsunęła mnie od grania pecetowego. Kupiłem sobie lapka ze średniej półki do pracy i pogrania w trochę ulubionych staroci, a reszta wszystko ogrywane na konsolach.
Ktoś wie kiedy zdechnie ta bańka?


@comamtuwpisac: Niedobór elektroniki a przez to wyższe ceny nie są spowodowane tylko przez krypto. IMHO krypto to tylko mała część tej historii. Skoro nawet auta przestaje się produkować bo brakuje chipów to o czym my tu mówimy. Podaż na chipy rośnie a to winduje ceny. Powiem tak, tanio to już było.

No i konsole już od poprzedniej gen były bardziej opłacalne od PC.
Sytuacja na rynku kart graficznych jeszcze bardziej odsunęła mnie od grania pecetowego. Kupiłem sobie lapka ze średniej półki do pracy i pogrania w trochę ulubionych staroci, a reszta wszystko ogrywane na konsolach.


@redemptor: Jak masz spoko internet możęsz spróbować gry w chmurze. Czy to GF NOW, Stadia, czy bardzo fajny Gamepass ultimate
@Variv: Średni mam niestety, ale nawet gdyby miał lepszy mam bardziej konserwatywne podejście i lubię mieć jak najwięcej gier na własność lub przynajmniej na stałe do mojej cyfrowej biblioteki. :)