Wpis z mikrobloga

#programista15k #pracbaza

Ja to jest z tymi certyfikatami w IT?
wykułem się z dumpów i pozdawałm egzaminy z AWS i Azure. Teraz nie mogę sie opędzić od rekruterów. Na środę mam 2 rozmowy, na czwartek i piatek po jednej.
Dotychczas robiłem w innj technologii i bardziej od strony projektów. Ciekawe jak szczegółowe będą pytania tchniczne ;)

Plusujcie, bede wołał jak mi poszło! Oczekiwania finansowe w jakie celuję to 19k brutto na UOP :)
Nie za mało jak na takiego "eksperta" ?
Kumpel ostatnio zawołał 14 i dostał bez mrugniecia okiem ;)
  • 38
@ZaczynamNaZielono: dumpa masz na myśli ze miałeś gotowe pytania/odpowiedzi i przyszedłeś wykuty na pamięć na egzamin? ja miałem dostęp do pełnego dumpa gcp architekta ale nie zdawałem go bo imo zdawanie certow bazując na gotowcach mija się z celem i bym się raczej zle czuł z tym xd
@ZaczynamNaZielono: rekruterzy na certy lecą jak muchy na gówno, ale prawda jest taka, że znam paru co certami mogą ocieplać bloki z wielkiej płyty, a tak naprawdę gówno potrafią i robią dalej studencki kod i ładują choinki z ifów do repo nawet jak Bożego Narodzenia nie ma. Certy mają znaczenie tylko dlatego by firma mogła dostać plakietkę partnera MS (coś jak "dzielny pacjent", ale na klientów działa), bo żeby coś takiego
@ZaczynamNaZielono: relacja z klientem to temat na osobną dyskusję, ale jak jesteś ogarnięty to przekonasz do chmury każdego. No ale do tego trzeba emanować profesjonalizmem, by klient ci zaufał. Good luck, bro, certy nie zaszkodzą, ja tylko mówię, że to nie wszystko.
@ZaczynamNaZielono: @uzytkownik_wykop_pl: Ja na certyfikaty z Javy motywowałem zielonych juniorów, których musiałem rekrutować. Jak przechodzili z okresu próbnego to firma im kupowała voucher z półrocznym okresem ważności. I przynajmniej miałem pewność, że przez ten okres doczytają z Javy to czego jeszcze nie umieją. Wszyscy zdawali na ponad 80% Przydatne bo wiesz że taki Junior nie będzie miał problemów przeczytać kodu na streamach.

Żeby móc sprzedać klientowi jakichś projekt oparty na
@uzytkownik_wykop_pl: dlatego ja porobiłem te higher - AZ-900 to u nas managment sobie robił bo chcieli si wykazać przez HR jak to oni sierozwijaja

Ja niestety w obecnej robocie jdyna na co moge liczyć to to, ze klient ma jakąś pojedyncze VM w cloudzie i przygotowujemy w oparcoi o nią niej raporty complaince. Dlatego chce zmienić robotę !!!

nie możemy dotknąć tego!
COŚ tam wiem z azure, ale to bardziej gdzie
@ZaczynamNaZielono: Niestety kwestia projektu, klienta itd. Ja ja niemal roku jestem w projekcie który sobie bardzo cenię. Stosujemy same w miarę aktualne rozwiązania, dobór technologii jestem niemal w 100% po stronie mojego teamu. Wszystko oparte o rozwiązania Microsoftu.

Tak jak myślałem o zmianie pracy, tak teraz nie czuję takiej potrzeby. Kasa się zgadza, niemal zero legacy rozwiązań.
@ode45: @eskelguard: @rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: @uzytkownik_wykop_pl:

Nie ustosunkowaliscie się do oczekiwań finsowych

kilkanaście lat ogólnie doświadczenia w IT. Od Zera do bohatera. Od wymiany tonerów i czyszcznia drukarek do przygotowania projektów i LLD na milion €
technicznie jakjeszcze byłem inżynierem a nie siedziałem na callach - MCSA 2016, VCP 2020, ITIL (v3), podyplomowe z zarzadzania projetami i .... 10tys brutto :(
Z nadgodzinami jakieć 8500.

ktoś jeszcze w IT pracuje