Wpis z mikrobloga

@msgdn: skraj Jasienia i Pieckow to 10 minut od centrum ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Czy ja wiem jak ktoś jedzie do Gdańska to chce mieć morze blisko a to jest z ECS w okolicach Stoczni.

@Shell136: no nie wiem, że kredycik już teraz będzie trzeba spłacać? Dostaniesz mieszkanie pod koniec 2024 r., Będziesz musiał je jeszcze umeblować?
@Shell136: Wynajem krotkoterminowy wcale nie jest tak lukratywny jak się wydaje, mieszkania w sezonie nie maja 100% obłożenia, wystarczy ze przyszla pandemia i roczne dochody z takich inwestycji zzarly lwia część (potencjalnego) budżetu, straty ofc do odrobienia, ale jak ktoś pod kurek się zaciągnął żeby spełniać marzenia o "jestę inwestore" no to letkie spuczucia. Ponadto przy krotkoterminie masz stałe wydatki, takie mieszkania muszą być w pełni wyposażone, ręczniki, sztućce, zastawa stołowa,
@Shell136: ofc to ciagle jest dobra inwestycja, ale trzeba miec bardzo duzo rzeczy na uwadze i skrupulatnie wybrac lokalizacje, wyposażenie i to nadzorowac/wynajac do tego firme (ktora jednak przynajmniej na terenie Trójmiasta/Zakopanego dyktuje dosc niebagatelne kwoty)
@niezdiagnozowany:

no nie wiem, że kredycik już teraz będzie trzeba spłacać? Dostaniesz mieszkanie pod koniec 2024 r.

Zależy jak będziesz finansował i jaką masz umowę z deweloperem

Będziesz musiał je jeszcze umeblować?

Tak zazwyczaj się robi, inaczej trudno wynająć( ͡° ͜ʖ ͡°)

@przegralamzycie: Nawet mając 30 % obłożenia i koszty na poziomie 25 % to i tak wychodzi w rok na zero. Licząc przypadek, że bierzesz
@niezdiagnozowany: nie zawsze od razu spłacasz kredyt, ja zapłaciłem 80% wartości mieszkania tydzień przed odbiorem i tez wtedy dopiero został uruchomiony kredyt

No ale ceny mieszkań w Gdańsku #!$%@?ło, w kolejnym etapie budowy mojego osiedla identyczne mieszkanie kosztuje 4500 od metra więcej a minęło 15 miesięcy od kiedy podpisałem umowę deweloperska
@niezdiagnozowany: Ty się zastanawiasz co będzie, a w tym czasie ktoś to kupuje. Zacznie wynajmować i zarabiać. Jeden się wstrzeli i będzie kilkaset tys. w przód, a ktoś źle wejdzie i zbankrutuje. Jak to w życiu, nie zaryzykujesz to nie zarobisz.