Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#gielda #cdprojektred #cdp #cdprojekt #pieniadze #inwestycje a także #nieruchomosci i przede wszystkim #zalesie

Witam. Piszę z anonimowych bo muszę się wyżalić.

W roku 2020 dostałem w spadku mieszkanie. Zastanawiałem się czy zostawić je puste żeby rosła wartość (nie chciałem się bawić w szukanie najemców i ewentualne problemy z nimi), czy sprzedać i pieniądze zainwestować. Wybrałem opcje nr 2, czyli sprzedałem i chciałem kapitał trochę pomnożyć.

Giełdą się interesowałem już od jakiegoś czasu. Wtedy praktycznie "pewniakiem" był CD Projekt. Nie ukrywam, że ogromny wpływ na moją decyzję miała rekomendacja jednego z włacicieli #kanalsportowy , sam kupował wtedy akcje CD Projekt więc nie ukrywam że to mnie przekonało.
Kupiłem 1000 sztuk tych akcji po 380zł. Czyli wydałem 380 tys zł + prowizja maklera.

Jakoś pod koniec lata 2020r miałem już z tego wynik 430 tys zł. Zarobione 50 tys zł minus podatek i prowizja oczywiście. Mogłem sprzedać.
Wszyscy radzili trzymać dalej, bo będzie z tego 600 tys zł. Tak też zrobiłem.
Dziś z tych pieniędzy zrobiło się 145 tys zł minus prowizja.
Nie proszę o rady, po prostu musiałem się wyżalić.
Trzymam dalej, może odbije, może odrobię stratę.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625ff94719dcb880066332bc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Z ciekawości dlaczego uznałeś, że opcja zostawienia pustego mieszkania jest lepsza niż możliwość trafienia na kogoś kto nie płaci? Moim zdaniem ryzyko nie jest aż takie duże jak o nim mówią, a w najgorszym wypadku wyszło by Ci to samo. Nie biorę pod uwagę ewentualnych uszkodzeń mieszkania, bo z tego co zauważyłem 90% mieszkań w spadku nadaje się i tak do gruntownego remontu.
Od siebie dodam, że w latach 2006-2010 handlowałem akcjami Optimus, który teraz się zwie cd projekt. Była to groszowa spółka, która miała widełki coś kolo 0,6-2zl, a nagle po zmianie nazwy i sukcesie firmy poleciał kurs na setki złotych.