Wpis z mikrobloga

Męczę tego kompa trzeci dzień i nie ma ochoty pokazać żadnego bluescreena, no #!$%@? magia po prostu.
Syntetyki, grzanie po 12 godzin, katowanie grafy, ramu, CPU, wszystkiego - nic to nie daje, tylko raz udało mi się wywołać bluescreen/freeze (i to podczas ładowania windowsa z pendrive jak chciałem zainstalować), który dział się na co dzień użytkownikowi tego komputera a robię totalnie to samo.
Czy to jest żart? (°°
Wezmę go chyba do domu na weekend
  • 17
@ptasiek2: memtest, furmark, OCCT, benchmarkowanie dysku - wszystko w jednym czasie i teoretycznie jest stabilnie.
Zastanawiam się jak sprawdzić jeszcze tak konkretnie płytę główną a dokładnie mostek północy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ptasiek2: bo obecnie mam taką metodologię, że podpinam/odpinam różne rzeczy pod USB i wszystko normalnie czyta a przy poprzednim użytkowniku podobno działy się takie cuda, że frezował się jak użytkownik dotknął obudowy :V

@redou: bo komputer będąc wykorzystywanym przez użytkownika faktycznie zaliczał dziwne freezy, zawieszki i BSODy a kody tych błędów nie wskazywały na nic konkretnego...
BIOS jest zaktualizowany do najnowszej wersji, eksperymenty z XMP oraz bez też robiłem, zmieniałem zasilacz, obudowę, podmieniałem dysk - u użytkownika było wciąż to samo. U siebie męczę trzeci dzień i nic...
@Zjem_Ci_nos: Przestań go katować i daj mu popracować na luzie. Mój stary laptop miał tak, że w spoczynku mógł wywalać BSODy co chwila, a jak uruchomiłam w tle jakąś bardziej wymagającą grę to miałam spokój ¯\_(ツ)_/¯
@Zjem_Ci_nos: +1 dla problemu w sieci elektrycznej, chociaż opcja z starym Windowsem też jest możliwa. Oddaj, powiedz co i jak i żeby zainwestował w elektryka, bo skoro samo dotykanie obudowy potrafiło wysypać to no, imo prądowe problemy są bardziej prawdopodobne. Zapytaj czy ma uziemienie i czy to "uziemienie" to nie zerowanie jeśli potwierdzi że ma.
@Zjem_Ci_nos
Kiedyś miałem tak, że mój komputer restartował się bez ostrzeżenia i bez blue screena w zupełnie losowych momentach, niezależnie od obciążenia.

Remedium okazało się przepiąć GPU do drugiego wejścia i wszystko działa ok.
Nie drążyłem dlaczego tak się działo.