Wpis z mikrobloga

Czym właściwie różnią się i skąd bierze się taka różnica w kwocie rowerów:


.
Rondo Ruut AL 1 vs Romet Aspre 2
~8.5k PLN vs 5.5 k PLN

Grupa zasadnicza to Shimano GRX 400
Różnica w wadze 400g na plus dla Rondo
Do tego system zmiany geometrii w Rondo (wydaje mi sie pic na wodę i pewno się z tego nie korzysta)
Widelec w Rondo jest W pełni karbonowy, w Romecie jest alu sterówka
W Rondo jest ich sygnowana korba, w Rometcie jest Grx 600

Nie rozumiem mimo wszystko różnicy w cenie, czym się różnią hamulce w jednym i drugim rowerze.

Przyjaciel kupił Rondo, ja chcę kupić Rometa i zastanawiam się czy mocno przepracił.

Tagi:

KROKOxCZOKO - Czym właściwie różnią się i skąd bierze się taka różnica w kwocie rower...

źródło: comment_1650739244FZpZkUK6aCA84EAfMnqkaX.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KROKOxCZOKO: z własnego doświadczenia z rondo to te inserty do zmiany geo to pic. Raz ustawiasz i jeździsz... Mało tego u mnie to potwornie skrzypialo bo było luźne. Dodam jeszcze że serwis w tej sprawie mnie olał totalnie. W grudniu dla małżonki przyszedl aspre 2 .dotąd zero problemów . A wożę nim dzieciaki w przyczepce. Kolor . Ja raczej bede malował to na coś innego po sezonie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KROKOxCZOKO: trafiłeś kolego w sam punkt. Otóż zastanawiałem się nad tymi dwoma rowerami i... Wybrałem rondo. :)) ten Romet na żywo jest tak straszliwie brzydki ze odrzuciłem go od razu
  • Odpowiedz
@KROKOxCZOKO: rondo ma niewątpliwie gorsza korbę od Rometa (to prawdopodobnie fsa) ale fajne jest to że ma dodatkowy mocowanie bidonu pod rama (super sprawa bo dwa bidony po 750 to bywa mało) i mocowanie na fuelbag na górnej rurze (torebka na batoniki - choć to akurat jest detal bo najczęściej mocuje się je paskami) . Ma też mocowania bagażnika na widelcu - a to jest rzecz która naprawdę może robić dużą
  • Odpowiedz
@KROKOxCZOKO: Nie rób tak. Nie kupuje się roweru który Ci sie nie podoba. Osprzęt zawsze sobie możesz zmienić. Nigdy nawet po malowaniu nie powiesz, że Romet wygląda "miodzio". Miedzy innymi właśnie za to płacisz w Rondo.
  • Odpowiedz
  • 2
@KROKOxCZOKO Romet - rama z katalogu chińskiej fabryki. Rondo - rama we współpracy z Fuji, więc już jest spora różnica w kosztach projektowania i produkcji.
Pozycjonowanie marketingowe marki: Romet dla plebsu, rondo dla klasy średniej, głównie klient zagraniczny jest targetem.
Marketing: Romet - brak. Rondo - ambasadorowie, drogie sesje foto, drogie testy w mediach branżowych na całym świecie.

Cena roweru nie jest odzwierciedleniem wartości hurtowej komponentów z jakich się składa.
  • Odpowiedz
@KROKOxCZOKO:jak chcesz tiagrę/grx400 to może cube nuroad pro albo cube attain race jak Cie niepotrzebne szersze opony, jest jeszcze giant contend ar3 i trek domane al3 (miejsce na opony do ok. 38mm) ale mają sorę
generalnie ciężki temat, to chyba za mały budżet ma hydrauliczne hamulce
sprawdź jeszcze firmy Kellys, Kross, Marin, Merida, jakieś tribany
możesz użyć strony 99spokes.com do wyszukiwania rowerów
  • Odpowiedz
@KROKOxCZOKO jeśli aspre to, może lepiej rozważyć tegoroczny model, zmienili trochę geometrię, możliwe że wyeliminowali problem zachaczabia stopą o tylny trójkąt, do 2021 wieku posiadaczy aspre i boreasa na to narzekało. Podobno w Romecie lakier też mega słaby i schodzi od patrzenia
  • Odpowiedz