Wpis z mikrobloga

Uważam, że rok linuksa nadchodzi coraz szybciej,
mam zestaw kina domowego 5.1, do którego chciałem podłączyć komputer i jak człowiek korzystać z 5.1. To microsoft ze swoim #windows10 każe mi pobierać jakieś dolby atmosy, czy inne dts-y, które i tak nie wykrywały zestawu, ponieważ on nie miał wsparacia "dolby atmos", a jedynie "true hd digital plus" ¯\_(ツ)_/¯.
Niezależnie od tego w grach - np nier automata - miałem dostęp tylko do stereo.
Zainstalowawszy #linux #manjaro i wybraniu z listy profilów dźwięku opcję 5.1, oraz po instalacji steama i gry po protonie nagle pojawiła się opcja 5.1 i wszystko działa od strzała.
zarroc - Uważam, że rok linuksa nadchodzi coraz szybciej, 
mam zestaw kina domowego ...

źródło: comment_1651006940pQt8sGW8eUofarMK4GiePf.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zarroc: rok Linuxa nastanie gdy Microsoft przejdzie na jądro Linuxa

Wbrew pozorom nie jest to takie sci-fi :)
Dla użytkownika końcowego nie ma znaczenia co siedzi pod maską tylko jak to wszystko wygląda na zewnątrz, a Microsoft robi co raz to większe podchody do linuxa
@Kryspin013: No ok ale dalej, jaki sens dla MS miało by przejście na Linux... aby emulować przez X czasu Windows? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fani Linuxa zapominają że to nie najbardziej perfekcyjny system świata i nie każdy musi z niego korzystać. Wolałbym aby Microsoft stworzył prawdziwego następce kernela NT i tyle.
No ok ale dalej, jaki sens dla MS miało by przejście na Linux...


@L3gion: a to nie ja z tym wyskoczyłem. A jaki sens by miało? No kernel NT to dosyć duży koszt utrzymania go i łatania. Przejście na inny kernel zapewniłoby w zasadzie darmowych programistów. Z tym, że musieliby nabudować sporą warstwę kompatybilności na inny kernel, a M$ mimo wszystko przez lata pokazywał, że oni tak średnio umią w takie