Wpis z mikrobloga

Zakładał ktoś tu firmę i chciałby pomóc? Szczerze powiem że to moja pierwsza styczność z jakimikolwiek urzędami, jestem na etapie podpisania umowy z PUP. Co teraz po kolei powinienem zrobić? 15 dni mam na załatwienie gminy, zus, i us. ROzumiem, że da się wszystko załatwić internetowo (Zrobiłem profil zaufania)? I tutaj potrzebuje też pomocy w kwestii ZUS'u bo chce skorzystać z ulgi na start. Na razie widze to że trzeba na profil.gov wniosek do CEIDG + zalączyć do tego wniosek ZUS ZZA, a co z US? Narazie podam konto prywatne, jak przyjmą wniosek - zalozyć firmowe i wtedy wystapic o zmianę danych w CEIDG, dlugo to sie zalatwia? I czy zapomniałem o czymś, bo wolalbym sie przygotowac przed żeby nie byc potem wzywanym co chwile.

#jdg #podatki
#firma #biznes #urzadskarbowy #ryczalt
#ceidg
  • 6
@zibizz1: powiedz mi, urząd skarbowy załatwia się tez tym CEIDG? DRA obowiązuje mnie, gdy płace tylko zdrowotne? Czy po polroku? Nie, zostaje na ryczałcie. Czyli jak zaczynam działalność np. 4 maja, maj jest wliczany czyli zmiana następuje od grudnia tak? I wtedy wchodzi mały ZUS, co w tym momencie musze zrobić?
@Dustaf1:
Co powinieneś po kolei zrobić?
1. Złożyć CEIDG internetowo na stronie https://www.biznes.gov.pl/wniosek-ceidg
2. Zaczekać max jeden dzień roboczy na nadanie NIP i REGON.
3. Koniec. Wszystko (założenie działalności, GUS, skarbówka, zgłoszenie do ZUS, ulga na start) się załatwia tym jednym wnioskiem CEIDG *).
Numeru konta nie podawaj teraz, jak będziesz mieć firmowe, to zrobisz zmianę w CEIDG. Załatwia się pół sekundy. Klikasz "zapisz" i zmienione.

*) Chyba, że będziesz mieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dustaf1: jak DRA się nie zmieniało to się kopiował(do 2021), teraz (od 2022) trzeba co miesiąc składac. Można sobie wyeksportować w Infakt i zaimportować w ZUS pue. Zdrowiotna zależy oda przychodu dla ryczałtu co jak przekroczysz 60tys to rośnie składka. Od samego początku to masz w tym roku. Za maj składasz dra i płacisz do 20 czerwca