Wpis z mikrobloga

W telegraficznym skrócie: jestem w trakcie pierwszego roku studiów informatycznych, ale nie powiedziałbym że moje zdolności programistyczne mnie jakoś satysfakcjonują. Często gdy o tym mówię innym, to radzą mi żebym zrobił jakiś projekt.

I tutaj mam prośbę? Pytanie? Nieza bardzo wiem z czym to się je. Moglibyście podesłać jakieś kursy, książki nastawione na robienie nie projektów czy same projekty które mógłbym w wolnym czasie zrobić. Jakieś porady jak ocenić kiedy taki program byłby czym czym mógłbym się np. pochwalić szukając praktyk w przyszłości, a kiedy lepiej trzymać to cicho w przysłowiowej szufladzie?

#programowanie #programista15k #studbaza #studia #pytanie
  • 7
@sanok: o to to i cierpliwość, co do projektów to zależy co cię interesuje, możesz zrobić webowa wersję tindera, lub coinmarketcups, lub apke do sterowania grafika meczowa jak na meczach premierleague i stworzenie grafiki do templaytow , wraz z problemem szukaj w necie lub na oraiily , która książka co ma ... i poczytaj o wzorcach projektowych. I projekty nie muszą być piękne, choć z czasem zobaczysz że napisałeś syf i
@sanok: tak bardziej precyzyjnie, to od początku studiów ciekawiły mnie niskopoziomowe rzeczy: jak działa komputer u samych podstaw, nawet zarządzanie pamięcią w c, nie mogę się doczekać asemblera na trzeci semestrze. Jednak siedząc w internecie odniosłem wrażenie, że teraz sieci, frontend i webowe rzeczy są w cenie. Chyba najlepiej będzie liznąć coś z obu tematów i później zdecydować.
Zaplanuj sobie coś do zrobienia co może przynieść Ci np. jakąś korzyść i zacznij to robić. Może tak to Cię jakoś zmotywuje.