Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej hej, ale nie mylmy #doomer z #depresja ok?? To że ktoś ma depresję to jedno ale doomeryzm jest głównie odpowiedzią na zagładę klimatyczna. I doomeryzmu w żadnym wypadku nie jest zła rzeczą, jest po prostu stylem życia. To co Ty w twoim wpisie opisałeś to jest jakiś redpill czy blackpill. Doomeryzm jest związany z bezsensem życia ze względu na zagłade klimatyczną.

Wszystkie dane naukowe pokazują że zagląda klimatyczna nastąpi i nie ma już ratunku bo positive feedback loops się coraz bardziej nakręcają. Poczytaj sobie limits to growth, najnowszy ipcc, Collapse: How Societies Choose to Fail or Succeed, The Crash Course: The Unsustainable Future of Our Economy, Energy, and Environment, Co robic przed koncem świata, The Long Descent: A User’s Guide to the End of the Industrial Age i obejrzyj film collapse z 2009.

Nie ma ratunku i trzeba się z tym pogodzić. Możesz mieć apatie, depresję, złość, nadzieję, grief z tego powodu ale w pewnym momencie zorientujesz się że to co się liczy to jest to tutaj, ta sekunda i będziesz szczęśliwy.

Ja np. Każdego dnia czuje się jak pacjent co ma raka, każdy dzień dla mnie jest niesamowity. Chodzę sobie po mieście, patrzę na ludzi jak zwiedzają miasto, jak się uśmiechają, jem dobre rzeczy, ćwiczę sobie by dobrze się czuć w swoim ciele, czytam, uczę się dla siebie, gram w gry. A jakbym miał się spotkać z jakimś znajomym który by mi #!$%@?ł o kredycie czy o jego dzieciach to bym chyba wybuchnął. Problemy ludzi w porównaniu do tego co nadchodzi są tak potwornie nieważne ze ja mam wypisana na twarzy ta pogardę do ludzi co przyczyniają się do zagłady. Przez ich konsumeryzm wszyscy będziemy cierpieć. Od razu uprzedzam ze nie mam dzieci, nie mam auta, jestem wegetarianinem a ubrań mam jak kot napłakał. Moje sumienie jest czyste i ciesze się z tego że nie przyczyniam się do zagłady. Że te miliony przyszłych głodujących dzieci to nie ja.

Ludzie zatracili się w konsumcji i zachłanności a cenę tego zapłacimy my wszyscy. Ja wolę te ostatnie lata przeżyć jako szczęśliwy człowiek.

I tak ja, facet po trzydziestce, płakałem jak oglądałem Don't Look up bo to jest film o mnie, o nas wszystkich. Czułem się przez ostatnie 10 lat jak ta ruda aktorka ale pogodziłem się z tym. Trzeba żyć pełnia życia bo i tak to wszystko się skończy. Najbardziej mi szkoda rodziców i ich dzieci, bo oni najczęściej nie mają pojęcia co nastąpi, masywne migrację, problemy żywnościowe i z dostawą wody, problemy z prądem, problemy z dostępnością normalnych produktów. Myslicie że rodzice dzieci z tych krajów będą siedzieć grzeczni i patrzeć jak im dzieci umierają? Czy jednak będą probowali się dostać do Europy? Heat wave breaks monthly records in India and continues to build albo Why Baghdad will be one of the cities hardest hit by global warming

Ludzie u władzy wiedzą co się świeci i zagrabiaja coraz więcej gotówki by kupić sobie działki, bunkry, mieszkania w bezpiecznych krajach. Pozwalają funduszom wykupywać bloki mieszkalne, fit for 55, global reset i takie tam. Przeczytajcie sobie https://onezero.medium.com/survival-of-the-richest-9ef6cddd0cc1 o naukowcu co został zaproszony na konferencję gdzie było paru milionerów co chcieli się dowiedzieć jak mogą przeżyć nadchodząca zagładę.

Oni wiedzą że wasze dzieci będą jadły kore z drzew i dlatego też w ogóle się nie dziwię ze generacja Z jest jaka jest. Ze cenią sobie swój czas, że nie chcą pracować i nie rodzą dzieci. I bardzo dobrze.

Ale wracając do sedna to tak, człowiek który jest doomerem może być szczęśliwy, to jest po prostu droga przez która musi przejść. Trzeba jeść, zwiedzać, cieszyć się z głupiego ładnego kwiatka, rozmawiać z ludźmi, rozmawiać z rodziną, oglądać ciekawe filmy a nie mieć depresje bo jakaś dziewczyna ciebie nie chce. lol. nie myl pojęc.

#antynatalizm
#ekologia
#polityka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626e2782928ddb95b9f3325a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej hej, ale nie mylmy #doomer z #d...

źródło: comment_1651500671xEP7nUMXw6AnrpY27ayb0K.jpg

Pobierz
  • 3
Trzeba jeść, zwiedzać, cieszyć się z głupiego ładnego kwiatka, rozmawiać z ludźmi, rozmawiać z rodziną, oglądać ciekawe filmy a nie mieć depresje bo jakaś dziewczyna ciebie nie chce. lol.


Po co mieć depresję skoro można nie.