Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kumpel polecił mnie w pracy i już 2 lata pracuję w korpo z zagranicznym kapitałem jako analityk danych. W pracy miałem awanse, podwyżki i co chwilę słyszę, że jestem świetnym pracownikiem. Mając 23 lata, od niedawna zarobki z premiami średnio 9k brutto co dla mnie jest kosmiczna kwotą oczywiście ze statusem studenta. Praca hybrydowa czyli tak jak chciałem. Wszystko jest idealnie, ale ostatnio się zastanawiałem co w przypadku jakby noga się powinęła/zwolnili by mnie czy cokolwiek. Czy dostałbym się gdzieś w podobne miejsce czy brak studiów mnie wyklucza na starcie? #korposwiat #pracbaza #praca #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62702565273a4053282abed9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania: liczy się tylko wiedza/doświadczenie. Sam pracuje w korpo i zatrudniałem pracowników bez studiów, jeden powiedział, że ich nie robi bo szkoda mu czasu. Dałem mu dwa przypadki do rozwiązania (jeden wyjątkowo złożony i trudny) rozwiązał je bez większych problemów i dostał robotę. Także papier nie jest potrzebny ale wiedza. Musisz tylko pamiętać, że na rynku trzeba być konkurencyjnym i nieustannie podnosić kwalifikacje. Będziesz chciał robić później kursy albo np. studia
@AnonimoweMirkoWyznania: Zamiast się zastanawiać zrób sobie CV i aplikuj. Nie po to żeby zmienić pracę, ale po to, żeby poznać swoją wartość rynkową i nabrać pewności siebie.


Brak studiów cię nie wyklucza. Prawdę mówiąc mało kto na to patrzy. W pracy często biorę udział w rekrutacjach i wykształcenie jest ostatnią rzeczą, na którą patrzę. Oczywiście zależy to od zawodu, ale w wielu zawodach technicznych, gdzie nie potrzeba uprawnień, studia nie mają
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: wydaje mi się, że gdybym mógł cofnąć czas to olalbym studia, na które w zasadzie poszedłem po papierek. Studia w temacie wiedzy nie dały mi niemal niczego. Prace zacząłem w czasie studiów, pnę się coraz wyżej, 15k już jakiś czas za mną, a o dyplom jeszcze nikt mnie nie poprosił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@microkernel: zawsze po fakcie jest się mądrym. Dla mnie kwitek to zawsze taka dodatkowa noga, jak coś się posypie, to mam studia, które przybliżą mnie do pracy względem ludzi bez nich.
Być może pracujesz jednak w branży związanej ze studiami i po prostu nie doceniasz tego, że one mogły stanowić o decyzji dotyczącej zatrudnienia cie