Wpis z mikrobloga

bo mieli dużo hajsu


@redorbiter: kiedyś czytałem wywód dot inflacji w świecie czarodziejów i tym, że trzeba być srogim debilem żeby nie być tam bogatym, zwłaszcza pracując w ministerstwie magii w departamencie związanym z mugolami.

chodzi o kursy walut czarodziejów i mugoli- czarodziejska waluta jest z czystego złota ale mimo to jest mniej warta niż mugolska. sprzedajesz u mugoli po cenie kruszcu, w gringotta wymieniasz mugolski papier na czarodziejski, powtarasz kilka
@eltanol3000 nie wiem czy dobrze pamiętam, bo czytałem to kilkanaście lat temu, ale kojarzę że ten namiot był pożyczony. Poza tym są ludzie, którzy z wyboru prowadzą ascetyczne życie. Przykładem może być bohater Into the wild. Młody chłopak z dobrej rodziny postanawia mieszkać w opuszczonym autobusie na odludziu i żywic się tym co znajdzie/upoluje. Zresztą sam znam ludzi którzy mają podobnie do Wesleyów. Ojciec pracuje w korpo i zarabia kupę kasy a
@eltanol3000: a mnie irytowało ten idiotyczny zakaz wjazdu do żeńskich sypialni dla facetów. A dlaczego, zapytasz? Przecież to dobrze, nie będą się dzieciaki napalone grzmocic po nocy wykorzystując pewnie niewprawna ręka zaklęcia petrificus fallonum i engorgio. Ano dlatego, że w drugą stronę zakaz nie istniał!!! Dziewczyny mogły wchodzić bez ograniczeń do męskich sypialni
kiedyś czytałem wywód dot inflacji w świecie czarodziejów i tym, że trzeba być srogim debilem żeby nie być tam bogatym, zwłaszcza pracując w ministerstwie magii w departamencie związanym z mugolami.

chodzi o kursy walut czarodziejów i mugoli- czarodziejska waluta jest z czystego złota ale mimo to jest mniej warta niż mugolska. sprzedajesz u mugoli po cenie kruszcu, w gringotta wymieniasz mugolski papier na czarodziejski, powtarasz kilka razy i jesteś milionerem. chyba że
@DryfWiatrowZachodnich: nie zdazylem dopisac

No i ten rynek pracy - sa rozne wyliczenia ile uczniow mial Hogwart, ale powiedzmy ze 1500, z tego co pamietam to jeden z wiekszych mozliwych wynikow. Wychodzi 214 na rocznik, zalozmy ze to srednia. Powiedzmy ze czarodzieje pracowali od 17 do 100 roku zycia lacznie [zyli duzo dluzej niz ludzie], to daje 84 lata pracy. 84 x 214 = 17976 potencjalnie pracujacych.... Jakby nie patrzec, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich:
Możliwości kariery było pewnie dużo więcej tylko Rowling słabo się tym zajęła. Poza tym mogli nawet uprawiać jakieś mugolamie zawody wspomagając się magią. Wyobraź sobie np. cukiernika, który przy robieniu tortów używa odrobiny magii - niesamowity efekt mógłby uzyskać z niemożliwa dla mugola szybkością.
Te wszystkie towary sprzedawane na pokątnej też pasowałby jakoś produkować. Śmieszy mnie w sumie to że oliwander sam sprzedawał swoje różdżki - powinien mieć od tego
Wyobraź sobie np. cukiernika, który przy robieniu tortów używa odrobiny magii - niesamowity efekt mógłby uzyskać z niemożliwa dla mugola szybkością.


@vateras131: o, to na pewno. Tylko do tego trzeba nie byc kompletnym idiota w mugolskim swiecie, a o to wsrod rozdzkowatych ciezko ( ͡° ͜ʖ ͡°) To kariera moze dla... 30%?

Te wszystkie towary sprzedawane na pokątnej też pasowałby jakoś produkować. Śmieszy mnie w sumie to