Wpis z mikrobloga

Zdaniem sądu "dorobek artystyczny" Beaty Kozidrak stanowi okoliczność łagodzącą
W środę Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Orzeczenie nie jest prawomocne. Prokuratura planuje odwołać się od wyroku, bo w jej ocenie kara okazała się "wyjątkowo łagodna". W sieci krąży uzasadnienie, w którym sąd analizuje dorobek artystyczny piosenkarki jako okoliczność łagodzącą. - wp.pl
Moja strona autorska: Galeria Widgeta
#kozidrak #beatakozidrak #prawo #wyrok #sedziowie #artystka #dorobekartystyczny
Pobierz Galeria-Widgeta - Zdaniem sądu "dorobek artystyczny" Beaty Kozidrak stanowi okoliczno...
źródło: comment_1651906599oFig2IJX2SmUUSa8Ral24s.jpg
  • 118
@Galeria-Widgeta poczekaj, dostała zasądzone łącznie 70 000 zł kary + 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów, więc o jakiej okoliczności łagodzącej mowa?

Mój znajomy, zwykły Kowalski, 3 lata temu został złapany z prawie 2 promilami i co? 500 mandatu, 1000 grzywny i 5 lat zakazu. Jego co prawda te 70k, które dostała Kozidrak, zrujnowałoby do reszty, ale to co dostał, było dopiero śmieszną karą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 429
@Galeria-Widgeta: @WhyCry: @Galeria-Widgeta: @PositiveRate:
Ogólnie ludzie mają wrażenie, że wyrok to kpina bo nie poszła siedzieć. A to tak naprawdę jeden z najsurowszych wyroków jakie widziałem za jazdę pod wpływem. Zwykle kończyć się grzywna 2k zakazem prowadzenia pojazdów na 3 lata i 5k na fundusz postpeni.

Ale ludzie się srają. Mimo że Kozidrak dostała bardzo ostry wyrok...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@krokodylek92: większość wyroków co widziałam to jednak było pozbawienie wolności lub zawiasy. Według mnie zawiasy to jednak najsurowsza kara dla osoby wcześniej nie karanej, ale pewnie i tu opinia publiczna by zaczęła pieprzyć, że za słaby wyrok xD grzywna wysoka, bo dostosowana do jej dochodów, musi to być kara dotkliwa. Polecam nie czytać opinii ludzi o jakichkolwiek wyroków, nie znając akt, zeznań, uzasadnienia, zawsze komentują to w taki sposób że się
Co nie zmienia faktu, że taki argument jest kompletnie z dupy. Pani sędzina powinna być niezwłocznie odwołana.


@WhyCry: przecież tryb życia oskarzonego przed popelnionym czynem prawie zawsze w takich sprawach jest uwzgledniany albo chociaz wymieniany, poza tym kozidrak dostala 5 lat zakazu prowadzenia pojazdow i ponad 70k do zaplacenia, to jest bardzo wysoka kara w porownaniu do przewinienia
@Galeria-Widgeta: dorobek artystyczny nie jest okolicznością łagodzącą w tej sprawie, tylko stanowi element szerszej prognozy kryminologicznej, wchodząc w skład obowiązkowych okoliczności które sąd musi wziąć pod uwagę: właściwości i warunków osobistych sprawcy oraz sposobu życia przed popełnieniem przestępstwa. Skoro życie Kozidrak było skoncentrowane do tej pory - i w oczach społeczeństwa właśnie z tym się wiązało i była z tym kojarzona (co najmniej neutralnie, ale raczej pozytywnie) - na działalności artystycznej,