Wpis z mikrobloga

Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie. Oznacza to, że Polska jest krajem, którego prawodawstwo traktuje osoby LGBT+ najgorzej w całej Unii. Wstyd

Pełen raport wraz z metodologią tutaj: https://www.ilga-europe.org/rainboweurope/2022
Pobierz BartStaszewski - Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w ranki...
źródło: comment_1652339669LMeMvBfjdNNS5by6qyoq7D.jpg
  • 483
- Brak ograniczeń wiekowych co do legalnej zmiany płci - tutaj nie będe nawet komentował.


@KacapRemover: Nie chciałem wchodzić w kwestie zmiany płci, bo nigdy się tym nie interesowałem, ale akurat ten jeden punkt Polska spełnia, co też jest bardzo wymowne w kontekście Twojego nawet nie będę komentował. XD
@Glikol_Propylenowy: z całym szacunkiem, ale Bart Staszewski jest aktywistą LGBT+ i postuje treści z tym związane. Bo tym się zajmuje. Nie zajmuje się ekonomią więc nie oczekuj od niego udzielania się w sprawie ekonomii.

Najbardziej mnie właśnie wkurza to oczekiwanie, żeby każdy znał się na wszystkim, bo olaboga mamy 14% inflacji i to jest teraz ważniejszy problem a nie jakieś LPG. I kończy się to tak, że wychodzi taki Dziki Trener
@InsanelyIncredibly:

A co do edukacji: odgórna walka z tęczowymi piątkami, Lex Czarnek umożliwiający zwalnianie nauczycieli za nieprawomyślne wypowiedzi, de facto zakaz nauczania o płciowości z tym prawem związany. Z tematów od dawna istniejących: brak nauczania akceptacji w szkołach, kultura milczenia ws. homoseksualizmu (uczniów, ale też nauczycieli), brak dopasowanego wsparcia dla uczniów LGBT, brak reakcji na nękanie ze względu na orientację czy tożsamość płciową. Po prostu w polskiej szkole oficjalnie gejów i
z całym szacunkiem, ale Bart Staszewski jest aktywistą LGBT+ i postuje treści z tym związane. Bo tym się zajmuje. Nie zajmuje się ekonomią więc nie oczekuj od niego udzielania się w sprawie ekonomii.


@Antorus: oj tam, troche na ekonomi sie zna. Oganal, ze Musk przejmuje tweetera i nie moze tak byc bo cenzura wazniejsza :D

- Brak wymagania opinii eksperta przy zmianie płci


@Gregory960: Dzieki, ze sprawdziles te punkty i
Dlaczego nie pojawiają się w polskich szkołach prezentacje par heteroseksualnych? Zdaje mi się, że wszelkie zachowania dotyczące propagowania własnej seksualności zawsze spotykały się z brakiem akceptacji zgodnie z jakimiś zasadami savoir-vivre.


@Serghio: Może chodziliśmy do innych szkół, ale gdy miałem w liceum wychowawcę i jego żona była nauczycielką angielskiego, to nie kryli się z tym, że są razem. Jakoś w tej sytuacji "savoir-vivre" nie zadziałał ( ͡° ͜ʖ ͡
nikomu do tego jakie operacje robie na wlasnym ciele


@Gregory960: spróbuj poprosić o amputację nogi albo nawet głupie usunięcie migdałków. Zawsze potrzebne jest poparcie zabiegu badaniami, operacja korekty płci jest bardzo często nieodwracalna i karygodne byłoby gdyby robiono ją wyłącznie w oparciu o życzenie pacjenta. Są ludzie niestabilni psychicznie, którzy impulsywnie podejmą taką decyzję i będą musieli znosić jej konsekwencje do końca życia.

przewalone ze osoby niebinarny byłyby prawnie uznawane..., bardzo