Wpis z mikrobloga

Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie. Oznacza to, że Polska jest krajem, którego prawodawstwo traktuje osoby LGBT+ najgorzej w całej Unii. Wstyd

Pełen raport wraz z metodologią tutaj: https://www.ilga-europe.org/rainboweurope/2022
BartStaszewski - Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w ranki...

źródło: comment_1652339669LMeMvBfjdNNS5by6qyoq7D.jpg

Pobierz
  • 483
@KacapRemover: Ciekawe jaki wynik miałoby libertariańskie państwo z rzeczywistą, dużą wolnością światopoglądową i osobistą i pełnym równouprawnieniem. Czyli takie, które nie stosuje przywilejów jak prawnie usankcjonowanych małżeństw, czy nie ogranicza wolności słowa.
@BartStaszewski kurde.. patrzę na to, patrzę i stwierdzam, że mam to w dupie. Mamy teraz po covidzie i w czasie trwania wojny, rządów PiSu konkretne problemy gospodarcze, mega inflację dotyczącą 90% obywateli, a ciebie obchodzi, że kilka % ludzi LGBT nie może wziąć ślubu w Polsce?

@KacapRemover No to według tego powinniśmy być dumni. Im niższa punktacja tym bardziej oświecone społeczeństwo.
@ZasilaczKomputerowy ja z kolei jakieś 10 lat temu w liceum miałem kilka lesbijek/bi które normalnie się przytulały na korytarzach, każdy o nich wiedział i nikt nie zwracał uwagi, chyba dlatego że to było przed całym zamieszaniem z LGBT i nie wiedzialy że żeby mieć akceptację rówieśników to muszą nosić tęczowe torby i robić teczowe piątki dla wszystkich ( ͡º ͜ʖ͡º)