Wpis z mikrobloga

Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie. Oznacza to, że Polska jest krajem, którego prawodawstwo traktuje osoby LGBT+ najgorzej w całej Unii. Wstyd

Pełen raport wraz z metodologią tutaj: https://www.ilga-europe.org/rainboweurope/2022
BartStaszewski - Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w ranki...

źródło: comment_1652339669LMeMvBfjdNNS5by6qyoq7D.jpg

Pobierz
  • 483
Pozwoliłem sobie sprawdzić co owa fundacja sprawdza, i co według niej jest "równouprawnieniem" dla osób lgbt, a są to między innymi:


- Dopuszczanie par transseksualnych do posiadania dzieci

- Wprowadzenie praw zakazujących hate crime i hate speach - powodzenia z określaniem takich pojęć i tym aby ich nie nadużywać.

- Brak ograniczeń wiekowych co do legalnej zmiany płci - tutaj nie będe nawet komentował.

- Prawne uznawanie osób niebinarnych....

- Brak wymagania
Hate "speach", (speech) dosyc normalny paragraf, wprowadzony juz w 1939 w Danii, wystarczy nie głosic pogladòw rasistowskich czy homofobicznych , ale moze to byc bardzo trudne dla niektòrych


@Gregory960: normalny XD jak kogoś zmisdżenderujesz to już jest hate crime XD to samo jak napiszesz, że tożsamość płciowa to jest problem psychiczny lub nie zgadza się na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe

Nie, na tym nie polega wolność
Kwestia dostępu do dokumentacji medycznej partnera (bo przecież prawnie w Polsce nie może być małżonkiem),


@InsanelyIncredibly: nie wiem w czym problem jak pacjent jest przytomny to może wydać zgodnę na udzielanie informacji komu chce, a jak jest nieprzytomny to decydują osoby bliskie a zgodnie z ustawą osoba bliską jest m.in osoba pozostająca we wspólnym współżyciu seksualnym
@Serghio

Raport to jest jedna wielka propaganda. Nadaje się do kosza. Nie stosuje takich samych kryteriów wobec wszystkich krajów, które są zgodne z rzeczywistością.


@InsanelyIncredibly już wystraczająco obalił tą bzdurę i opisał problemy w służbie zdrowia i edukacji, ale ja jeszcze dodam coś od siebie.

Zatem gdzie nie stosuje takich samych kryteriów?

Po pierwsze, co już było mówione - raport dotyczy osób LGBTI i nie mam pojęcia, po co wyciągasz z nich
bardzo mi przykro, a może tak zająłby się pan szalejącą inflacja, albo cenami paliw? Jakimiś rzeczami, które interesują Polaków, bo LGBT było ok, na czasy bez kryzysu, teraz szczerze to mnie to nic nie obchodzi.


@Glikol_Propylenowy: na takiej samej zasadzie mnie nic nie powinny obchodzić ceny paliw, bo nie mam auta
Osoby LGBT to również obywatele Polski i nie można ich problemów spychać na drugi plan, tylko dlatego, że jest ich
W 2008 roku byłem zaproszony na studniówkę, gdzie gość przyszedł ze swoim chłopakiem. Nikt nie robił z tego problemu. Sam widziałem sporo par homo w szkołach, którzy się z tym nie kryli. Problem był w latach 90s kiedy społeczeństwo nie było jeszcze tak oswojone z tym tematem. Teraz problemu nie ma, a jeżeli jest to w jakiś szkołach dla patusów, gdzie można wyłapać lepę za cokolwiek (np. długie włosy).


@ZasilaczKomputerowy: W