Wpis z mikrobloga

@BartStaszewski: Ani trochę nie dziwią mnie te wyniki. W Polsce pod tym względem jest fatalnie i sytuacja raczej nigdy się nie zmieni. Chociaż to, że wyprzedzamy nawet Czechów i Węgrów powinno szczególnie dać do myślenia.

Wykop jest jedynie odzwierciedleniem tego, jaki stosunek jest w Polsce do osób LGBT. Wystarczy poczytać wpisy i komentarze.

Ja miałem tyle szczęścia, że nie urodziłem się osobą LGBT, więc nie muszę wysłuchiwać wiecznego plucia na mnie.
  • Odpowiedz
Jednocześnie było sporo innych przypadków gdzie wieszali się z innych powodów. Orientacja, czy budowa ciała, czy jakieś wady wymowy najczęściej są tylko pretekstem aby znęcać się nad słabszymi psychicznie. Nie wiem czy jest sens z orientacji robić szczególnego problemu.

@ZasilaczKomputerowy: To jest dość powszechny argument i tak naprawdę sprowadza się do stwierdzenia, że skoro inni też mają źle to lepiej żeby tak zostało niż jakbyśmy mieli poprawić sytuację przynajmniej dla jednej
  • Odpowiedz
@BartStaszewski: Ale jak te statystyki sa robione? Mamy stawiać pomniki LGBT, kłaniać się po pas i ustępować pierwszeństwa bo LGBT? Pracuje w IT, znam paru gejow, znam pare lesbijek, znam jednego transa i jakos mnie to nie rusza zupelnie, normalnie utrzymuje z nimi kontakt i nie sądzę by ktoś w moim kregu znajomych odnosił się do nich z pogardą czy podstawial nogę.
  • Odpowiedz
że większość z tych irracjonalnych wymagań ze strony tego dziwnego podmiotu oddali się i nie będzie miała zastosowania w tym kraju.


@Serghio: Przecież Ty nawet nie rozumiesz co w tym raporcie jest.
  • Odpowiedz