Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuje jak wygląda kwestia z zerwanymi więzadłami krzyżowymi i jazdą enduro po górach? Jak bardzo to obciąża kolana i czy zerwane więzadła przekreślają jazdę na tego typu rowerze? Ogólnie jazda rowerem jest polecana na kolana, ale czy akurat taka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mtb #medycyna #sport #rower
  • 7
Ogólnie jazda rowerem jest polecana na kolana, ale czy akurat taka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Fibo98: Przypomniała mi się anegdotka. Gdy mojemu tacie przez problemy z kręgosłupem czy tam biodrem lekarz zabronił jeździć na nartach uznał że muszę go nauczyć jeździć na desce.

@Fibo98: Kilka dni po zerwaniu, nawet do kilku tygodni będziesz miał problem z chodzeniem ale potem gdy tkantka się zrośnie to wydaje mi się że na luzie będziesz mógł jeździć.Ale nieleczone często lubi wracać więc uważaj, zapewne będziesz czuł dyskomfort i brak stabilności przez najbliższe kilka tygodnie
@Fibo98 nie no weź se to zregeneruj, zrehabilituj a potem najebiaj enduro dopiero. No i pewnie dobry stabilizator się kłania. Nawet w motocrossie jeżdżą goście po kontuzjach, tylko właśnie stabilizatory sobie zakładają
jeśli są zerwane to i tak rekonstrukcja


@siona: Nie trzeba się poddawać koniecznie rekonstrukcji, wszystko zależy od pacjenta co zamierza dalej robić i jaki jest jego stan psychofizyczny

@Fibo98: Jeśli nie robiłeś rekonstrukcji jw. to potrzebujesz mocnego rehabu zachowawczego zanim się wbijesz w hopki, przynajmniej bym zalecał dobre 6 miesięcy jak nie lepiej zanim zaczniesz mocno wywijać