Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Priya: mówisz że Niemcy będą przywództwem przy odbudowie kraju i podajesz obrazek w którym napisali że dotyczy to jednego regionu dotkniętego wojną, trochę mi się to rozjeżdża
  • Odpowiedz
Według dziennikarzy Austria i połowa EU płaci w rublach za gaz, Węgry są na nie bo kochają rosję, Niemcy dostarczają wadliwy sprzęt, Chiny wspierają Rosję ekonomicznie i militarnie, Rosyjska gospodarka ma się dobrze, bo rubel wysoko, gazprom rekordowe zyski


@siemankooo: Przestań czytać nagłówki i skup się na tym, co jest napisane w treści XD
  • Odpowiedz
@Priya: Ukraińcy chyba kazdego chwalą, każdemu też oferują odbudowę czy patronat nad odbudową danego regionu/miasta. Do każdego się uśmiechają i zapewne przyniesie to większy efekt niż gdyby ograniczyli się np tylko do USA, czy Polski. Każdy lubi być doceniany i bedzie się starał wykazać. Raczej tego toku myślenia bym się spodziewał.
  • Odpowiedz
Jak Polska niby ma pomóc w odbudowie jak mamy słabą gospodarkę bez porównania do Niemiec?


@siemankooo: Pominięcie tak ogromnego impulsu do rozwoju sektora budowlanego na pewno pomoże tę gospodarkę rozruszać.

Rozumiem że skoro Niemcy mają odbudowywać Ukrainę to automatycznie zapomniano o dokonaniach Polski, wiadomo


@siemankooo: No to słucham, co z tego mamy, że pomagamy, ślemy czołgi, wyrzutnie plot. i inne uzbrojenie, wysyłamy transporty z pomocą humanitarną, że utrzymujemy 2 czy
  • Odpowiedz
@Priya: Nie ma tu zaskoczenia.

Pisałem już o tym, że weryfikacja przyjdzie przy pierwszej lepszej okazji, a grunt był pod to robiony już dawno - choćby wizytą Kliczki w Berlinie z nagranymi podziękowaniami.

Romantyzm jest dla nas Polaków, inni robią interesy. Nawet nie powąchamy deali na odbudowę - wszystko pójdzie do Ameryki, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Nam pozostanie ładny filmik i podziękowania prezydenta.
  • Odpowiedz
Budimex hiszpański, erbud patrzę że największym udziałowcem są niemcy, warbud należy do Vinci czyli francuski. Gdzie tu są jakieś Polskie firmy


@Moisze: Celowo wymieniasz same spółki z kapitałem zachodnim. A gdzie są polskie firmy na rynku podczas realizacji sztandarowego programu PiSu, jakim jest Polski Ład? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podpowiem - PiS daje kasę tym samym korporacjom, które wymieniłeś wyżej (dodaj jeszcze kilka niemieckich, szwedzkich, hiszpańskich i
  • Odpowiedz
  • 1
Już na samym początku tej wojny, kiedy polskie społeczeństwo rzuciło się do pomocy Ukrainie, pisałem, że tak samo Ukraina nas potraktuje jak po majdanie w 2014 roku. Kopnie nas w dupę i tyle. Banda naiwnych frajerów. Chrystus narodów ku..a jego mać.
  • Odpowiedz
@Priya: Polacy myśleli, że na arenie międzynarodowej coś mają do powiedzenia, a kolejny raz przejechali się na swojej rozemocjowanej i romantycznej polityce "pikachufejs.jpg"
  • Odpowiedz