Wpis z mikrobloga

Niepokoi mnie pokolenie dzisiejszych nastolatków czy też osób mających nieco ponad 20 lat. Wiem, że to uogólnianie, ale tym chyba zajmują się nauki społeczne.

Kiedyś ludzie patrzyli na związek jako na relację mocno uczuciową, wspierali się, dodawali otuchy sobie w trakcie uzyskiwania kwalifikacji, dbali o to by związek kwitł, można było porozmawiać na najbardziej intymne aspekty życia prywatnego, nie było żadnego oszukiwania się czy taniego pozerstwa. Było jasne, że na początku jesteśmy raczej niezamożni, ale wspinamy się powolutku do góry i pomagamy sobie. Obie strony wiedziały, że na wszystko potrzeba czasu. Jedna strona mogła wypłakać się drugiej i na odwrót.

Dzisiaj widzę, słyszę rozmowy młodych dziewuch na mieście, w galeriach, przystankach, że chcą koniecznie bogatego chłopaka, że nie chcą pracować, chcą zostać modelkami na instagramie. Wszystko ma być na już, chłopak ma mieć to, tamto, a od siebie oczywiście żadnych wymagań. W internecie idolami są jakieś puste kretynki które znane są ze świecenia ciałem. Takie które wyszukują tylko chwili by wykorzystać drugą stronę, nie wspierają chłopaków gdy mają gorsze chwile tylko od nich uciekają.

Chłopaki też fiu bździu mają w tych łepetynach.

Straszne czasy patrząc na to kto dzisiaj jest idolami. Tylko KASA, KASA, KASA, a budowanie związku poszło do lamusa.

ZWIĄZEK TO POWINNA BYĆ MIŁOŚĆ, A NIE ,,ale on bogaty, i jakie auto fajne ma, ahh- będzie mi się z nim dobrze żyło".

#zwiazki #zalesie #patologiazewsi #patologiazmiasta #przegryw #rozowepaski #niebieskiepaski
Glimpse0fTheFuture - Niepokoi mnie pokolenie dzisiejszych nastolatków czy też osób ma...

źródło: comment_1652376466BJ2CsHFJWT3Weren6zzw8S.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
Ja się z tym nie zgadzam, ludzie się nie zmienili na przestrzeni wieków, a co dopiero 20-30 lat. Typowe boomerskie gadki o tym jak to aktualnie młode pokolenie jest inne, dziwne, gorsze - takie teksty mozna znaleźć nawet w Antycznym Rzymie. Mogę podać za to inny przykład - starsze pokolenie to stłamszone pokolenie, w którym każdy na własne oczy widział małżeństwa, w których kobieta/facet pije do nieprzytomności, upija setki przed wejściem do
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: Ogólnie teraz młode dziewczyny uważają że swoim wyglądem załatwią wszystko, mają pełno pajaców którzy robią strzelają fikoły byleby zwrócić na siebie ich uwagę. Pracuję z matkami takich trzech, które zapatrzone w idolki z insta porobiły sobie usta itd a do matury nawet nie podeszły bo ich celem jest znalezienie bogacza przy którym spędzą życie na nic nie robieniu i wycieczkach xD Dzisiaj jak miałem jazdy, to instruktor mi opowiedział jedną
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: Nie jest prawdą, że zawsze TAK było. Na przestrzeni wieków duch czasów, tj. to czym żyją ludzie, w co wierzą, czego pragną ulega przecież zmianom. Podobnie jak warunki ekonomiczne i społeczne, które nas kształtują. Dlatego też uważam, że wyciąganie daleko idących wniosków na podstawie postaci literackich (Łęcka), czy postaci historycznych (np. Paulina Bonaparte) jest niepoprawne, ponieważ uwadze uciekają zachowania zwykłych ludzi, a my tutaj raczej należymy do szarzyzny, by tak
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture:

Kiedyś ludzie patrzyli na związek jako na relację mocno uczuciową, wspierali się, dodawali otuchy sobie w trakcie uzyskiwania kwalifikacji, dbali o to by związek kwitł, można było porozmawiać na najbardziej intymne aspekty życia prywatnego, nie było żadnego oszukiwania się czy taniego pozerstwa.

Gdzieś ty się takich głupot naczytał? Nie, kiedyś patrzono na związki dokładnie tak jak teraz. Było oszukiwanie się, było tanie pozerstwo. #!$%@?łeś sobie głowę jakimiś romantyczno-sentymentalnymi bredniami ze
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: Nie do końca tak jest, a już na pewno nie jest to znamię naszych czasów. Kiedyś kobiety nie miały własnych majątków, więc były wydawane za mąż często przymusowo i to właśnie dla kasy. Same też szukały sobie bogatszego, bo wiedziały, że przy nim nie będą musiały robić w polu. Zawsze tak było, bo ludzie z natury dążą do wygody i to nie ma nic wspólnego z obecnym światem. Teraz jedynie
  • Odpowiedz
Trzeba mieć fart w życiu, żeby znaleźć sobie kogoś o podobnym sposobie myślenia do swojego. Za to wchodzenie w skrajności i wzajemne obrzucanie się gównem z drugą płcią raczej nikomu nie służy.


@Krysztalowa: Dokładnie. Nawet przy podobnym będą kiepskie momenty, prawdziwa próba dojrzałości będzie, czy obie strony będą chciały je przejść wspólnie, czy pojść na łatwiznę i "wymienić" partnera. Jeśli to drugie to może się skonczyć, że będą tak robić do
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture Te zjawiska istnieją od zawsze, teraz tylko jest to szybsze i łatwiejsze, bo zamiast bawić się w jakieś anonse, korespondencje i pocztę pantoflową, wystarczy lasce moment, założenie konta na socialach i cyk, już ustawia się kolejka potencjalnych sponsorów.

Tylko w tym wszystkim jest pewien haczyk. W związkach nie ma drogi na skróty. Takie układy, gdzie laska leży na kanapie i pachnie, a gość ją utrzymuje, dostając czasem seks w nagrodę to
  • Odpowiedz
@PoncjuszPijak:

Ale nawet w oficjalnych statystykach jest pokazane, że ludzie dzisiaj biorą znacznie częściej i szybciej rozwody niż kiedyś. Nie było takiego parcia na dobra materialne niż dzisiaj. Konsumpcjonizm dzisiaj stał się nową religią- takie mam wrażenie.
  • Odpowiedz
@Defined: Nigdy nie było idealnie, ale powszechnym stało się to, że
część dziewczyn nie chce nikogo innego od wysokiego, przystojnego, zamożnego mężczyznę. I jeszcze podają argument, że nie chcą pracować, a wszystko ma kupować mąż.
  • Odpowiedz
spokojnie życie szybko zweryfikuje takie osoby, z wiekiem wymagania kobiet co do partnera rosną.


@ekjrwhrkjew: Poprawiłem.
Chłop co do kobiety ma zawsze te same wymagania i oczekuje że ona się nie zmieni. Kobieta z wiekiem ma coraz wyższe wymagania i oczekuje że chłop się zmieni ale wtedy ona go już nie chce.

Kobieta do 30rż może wybierać jak chce i ile chce. Po 30rż nie może wybierać ale wciąż chce więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pozytywny_gosc: Akurat stare czasy pod tym kątem były dobre.

Teraz rozwody co 5 lat, bo ,,można znaleźć lepszego".

@Glimpse0fTheFuture:

Ooooooo #!$%@? tylko czekałem na ten argument (ʘʘ)

Porozmawiaj z facetami lat 40+ którzy są właśnie w takich związkach 10-15-20lat, ciężko z ich ust usłyszeć "stary, no lepiej trafić nie mogłem, nigdy się na żadna nie obróciłem, rucham moja żonę i ciągle mnie kręci"

Ludzie to zwierzęta,
  • Odpowiedz