Wpis z mikrobloga

zwykły ruski mówi jak jest..-

"Dinnopost o smutku. Szczerze mówiąc, wszyscy naiwni ludzie, którzy ekonomicznie uzasadniają wzrost cen, mają tego dość. Oczywiście do pewnego stopnia mają rację, ale przypomnę, w jakim kraju mieszkamy, bez względu na władze, którym w telewizji sprzedaje się bezsensowne bzdury:

1) Dużo podróżowałem po Rosji i wiem o czym mówię. Wiele fabryk, w których pracowałem, było już zbankrutowanych i wywieziono je na złom (nie wyobrażałem sobie nawet, że tak wielkie przedsiębiorstwa jak wyroby betonowe, wydajność można po prostu zabrać na złom). Projektowanie i budowa dużych (!) znaczących społecznie obiektów i kompleksów inżynieryjnych odbywa się za pośrednictwem kowenu pracowników i jednodniowych firm. Korupcja nie tylko nie zniknęła, ale kwitnie z siłą i siłą. Byłem w dużych przedsiębiorstwach państwowych w moim mieście, sytuacja nie jest tylko przygnębiająca, jest okropna, na przykład zakłady uzdatniania wody w Uljanowsku są w złym stanie, od czasu rozpadu ZSRR nikt tam nie dokonywał napraw ( Dowód ). Nigdy nie sądziłem, że ogromny główny budynek UAZ, jednej z pereł Uljanowsk, zostanie całkowicie sprzedany prywatnym przedsiębiorcom za biura handlowe ( Dowód ). Czy zauważyłeś od dłuższego czasu, że w Twoich miastach jest coraz więcej sklepów i lokali do wynajęcia, a coraz mniej realnej produkcji? W Rosji interesuje ich tylko sprzedaż towarów i łatwe zdobywanie pieniędzy, ale gdzie jest produkcja? Jest w Europie i Chinach. Taniej jest sprowadzać towary z Chin niż organizować własną produkcję (co zrobił np. Tinkov, zarobiwszy pieniądze i wyjechał z Rosji, przeklinając Rosjan). Taki kraj, moim zdaniem, nie może być nazwany rozwiniętym i supermocarstwem. Mówiąc bez ślepego patriotyzmu, patrząc wyłącznie na rzeczywisty stan rzeczy, Rosji nie można porównywać ze Stanami Zjednoczonymi i UE.

2) Zastanawiasz się, dlaczego produkt wydaje się być w całości wyprodukowany w Federacji Rosyjskiej, a cena bardzo wzrosła? Większość przedsiębiorstw działa na importowanym sprzęcie. Producent uwzględnia w cenie końcowej odliczenia za konserwację swojego sprzętu, który jest obecnie trudny w utrzymaniu. A nad jakim innym sprzętem powinni pracować, jeśli wiele fabryk produkujących taki sprzęt zbankrutowało w latach 90-tych? Dotyczy to szczególnie złożonego i zaawansowanego technologicznie sprzętu. Oczywiście nie cofnęliśmy się do epoki kamienia, ale cofnęliśmy się do około ubiegłego wieku, kiedy jeszcze istniały obrabiarki a la lat 60-tych Związku Radzieckiego. Podczas gdy na Zachodzie produkcja jest w pełni zautomatyzowana, w Rosji większość produkcji będzie wykonywana ręcznie. To się nadal dzieje, tylko sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej.

3) Rosyjskie przedsiębiorstwa nie będą w stanie w krótkim czasie zorganizować własnej produkcji importowanego sprzętu, ponieważ Banki pożyczają na zbyt wysokie stopy procentowe.

4) Importowany sprzęt i komponenty będą teraz trudne do importu z innych krajów. Może nie mamy praw w Rosji, ale tak jest w pozostałej części świata. Całe to bzdury, kiedy mówią, że Chiny przywiozą nam niezbędne towary. Zagraniczne organizacje, pod groźbą sankcji ze strony właściciela praw autorskich, zastanowią się sto razy, zanim skontaktują się z rosyjskimi firmami. A właściciel praw i producent jest zainteresowany informacją o tym, kto jest ostatecznym nabywcą jego produktów. Sankcje działają.

6) Wiele firm, które nie ucierpiały na skutek sankcji, BARDZO zawyża ceny swoich produktów. Żyjemy w Rosji, gdzie sama rosyjska mentalność zakłada zarabianie na gównie i z powietrza, na przykład tak jak było w przypadku cukru w moim mieście Uljanowsk, gdzie celowo ograniczano import cukru do sklepów spożywczych, powodujące sztuczne niedobory i zawyżanie cen ( Dowód )

7) Każdego roku władze Federacji Rosyjskiej obiecują podnieść poziom życia, wystarczy trochę poczekać. Cóż, czekałem 20 lat w tym kraju i nic się nie zmieniło. Jak długo możesz czekać? Od wielu lat z całą rodziną zarabiam na budowę domu, a teraz nie mogę go dokończyć. Nie buduję rezydencji, buduję prosty ceglany dom. Ponieważ nie ma pieniędzy. Ceny rosną, a pensje nie są indeksowane. Kupuję te same produkty, a mój koszyk 2 lata temu kosztował maksymalnie 800 rubli, a teraz osiąga 1500 rubli Z RABATAMI. I mówią mi w telewizji, że inflacja to tylko kilka procent i wszystko w kraju jest normalne. Jeśli wszystko jest w porządku, to dlaczego chcę wyjechać z takiego kraju? Cóż, nie żal mi siebie, żal mi ludzi, którzy żyją jeszcze gorzej, dziadków, którzy zmuszeni są jeść tylko ryżową owsiankę i zwlekać, tylko po to, żeby przeżyć.

Wniosek nasuwa się sam - jeśli teraz zmiany są nadal znośne, to w ciągu najbliższych kilku lat może nastąpić prawdziwe popieprzone, możliwe jest gwałtowne pogorszenie standardu życia, bez upiększeń. To moja przepowiednia, osobista opinia, mam do tego prawo.

Uaktualnienie: Dla tych, którzy nazywają mnie „wszystkim chwastem” - nie da się zbudować przyszłości bez trzeźwej oceny sytuacji. Cały czas można mówić, że w Rosji wszystko jest w porządku, ale będzie to kłamstwo kryminalne, na które ludzie będą cierpieć."