Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LeslieDancer: w tym przypadku zarcoe zostalo przygotowane w fabryce wiec o wielw mniej energii zużyto, podobnie mniej opakowan przy produkcji, jesli ktos gotuje w domu to musi pokupic skladniki wszystkie w plastikowych torbach
@iAmTS: teraz to też i Ty #!$%@?, przeczytałeś jeden artykuł na wypok pe el i teraz dumnie powtarzasz bez namysłu. Oczywiście, że ludzie zależnie od tego jaki tryb życia prowadzą przyczyniają się w różnym stopniu do ilości CO2 wypuszczonego do atmosfery. To na ile jest to istotne przy ilościach wypuszczanych przez firmy jest ważne.
@Aciapek: jesteś **, ja nie mówię o dwutlenku czy wpływie człowieka na klimat, chodzi mi o to hasło i wyliczenia. Są #!$%@?.

@Acros: ty też jesteś
*. Jestem neuropkiem, oczywiście ze stoję tam gdzie ci od globalnego ocieplenia.

Mogłem jaśniej napisać, ze 'personal carbon footprint' to oszustwo.

The idea of a personal carbon footprint was popularized by a large advertising campaign of the fossil fuel company BP in 2005,
@iAmTS: oszustwem jest wmawianie, że odpowiedzialność za wpływ na środowisko (jak np liczba CO2 w atmosferze) spoczywa TYLKO na barkach konsumentów. Natomiast fakt, że konsumpcyjne życie, korzystanie z podróży lotniczych, spożywanie produktów wyprodukowanych zagranicą, częsta wymiana elektroniki na nową itd itd zwiększa nasz wpływ na środowisko w praktycznie każdym aspekcie. Przez bardziej świadome wybory jednostki mogą mieć realny wpływ na polepszenie środowiska i tyle