Wpis z mikrobloga

@puto: @Ertenix: to w sumie zapytam się może też jeszcze w inny sposób, bo spróbować by nie zaszkodziło. Czy jeżeli zaznaczę w systemie rejestracji, że nie podejmowałem pracy to czy grozi mi jakaś ewentualna kara czy po prostu wtedy wniosek zostanie odrzucony?
@kszyrztofinek: Rejestrowałem się 2 tygodnie temu i pytali mnie o umowę zlecenie bo miałem 1 dzień w pewnej firmie w ramach dnia próbnego więc raczej widzą umowy zlecenie. Papierów dostarczać nie musisz z UZ, wystarczy twoja deklaracja
@kszyrztofinek jak się zarejestrujesz to powinieneś dostać ubezpieczenie zdrowotne, ale nie przysługuje Ci zasiłek dla bezrobotnych jeśli nie przepracowales min. 1 roku i nie złożyłeś wniosku po max. pół roku od rozwiązania umowy. Ja musiałem wszystkie papiery donosić, gdzie zadeklarowałem, że pracowałem. Jak chcesz tylko ubezpieczenie zdrowotne, to raczej nie jest potrzebna informacja o poprzednim zatrudnieniu.
to w sumie zapytam się może też jeszcze w inny sposób, bo spróbować by nie zaszkodziło. Czy jeżeli zaznaczę w systemie rejestracji, że nie podejmowałem pracy to czy grozi mi jakaś ewentualna kara czy po prostu wtedy wniosek zostanie odrzucony?


@kszyrztofinek: tak zasiłek żeby dostać musisz przepracować 12 miesięcy w ostatnich 18 miesiącach także tylko do tego ci się może przydać to zlecenie. Kar nie ma. Sam mam za sobą epizod